Weterani na start!

Wielkimi krokami zbliżają się VII Mistrzostwa Polski Weteranów, które w tym roku gościć będzie Kraków. Zmagania odbędą się na boisku Narodowego Centrum Rugby 7 w Nowej Hucie, a gospodarze liczą, że uda im się wystawić mocną drużynę z długą ławką rezerwowych. Przede wszystkim jednak ważne będzie spotkanie po latach i wspomnienia wspólnych chwil walki na boisku, które na pewno powrócą, gdy weterani zwiążą młyn, czy maul jak za dawnych lat

W tym sezonie prawo gry w turnieju mają zawodnicy z rocznika 1982 i starsi, którzy w rundzie wiosennej nie grali w lidze. To sprawia, że na murawie będziemy mogli zobaczyć kilku rugbistów, którzy jeszcze nie tak dawno rywalizowali w barwach Juvenii w Ekstralidze, a także wielu spośród medalistów z 2009 roku. Swój udział zapowiedzieli już Paweł Wojciechowski, Konrad Jarosz, Waldemar Nawrot, Tomasz Nowak, Rafał Budka, Maciej Mączka, Grzegorz Kiraga, Grzegorz Falk, Mariusz Zagórowski, czy Dariusz Smoleń. Specjalnie na tę okazję do Krakowa przyleci Anthony Carpentier, francuski środkowy, który na Błoniach rozegrał wiele fantastycznych spotkań. Nie zabraknie też prawdziwych legend naszego klubu, jak Janusz Wilk, czy Leszek Samel.

- Liczymy na to, że zagrają z nami koledzy, z którymi tworzyliśmy krakowskie rugby przez długie lata. Jedna połowa spotkania trwa 10 minut, a w finale 15 minut, a możemy dokonać 10 zmian, więc każdy podoła kondycyjnie. Tutaj bardziej niż zwycięstwo liczy się spotkanie po latach i obudzenie ducha rugby - mówi Janusz Wilk, organizator turnieju, były reprezentant Polski, a także wieloletni zawodnik i trener w Juvenii.

Do gry oczywiście nie są wymagane licencje, a jedynie dowód tożsamości i ubezpieczenie. Zasady gry są mocno uproszczone:
- zakazane jest pchanie w młynach dyktowanych, sankcja powtórzenie młyna ze zmianą wrzucającego.
- zakazane jest wynoszenie w rozgrywce autowej, sankcja powtórzenie autu ze zmianą wrzucającego.
- zakazane jest kopanie piłki poza polem 22 metrów, sankcja rzut wolny w miejscu kopu.
- po przebiegnięciu z piłką 20 metrów trzeba ją odegrać, sankcja młyn dla przeciwnika w miejscu przewinienia.
- z młyna dyktowanego piłkę może podnieść tylko łącznik młyna, sankcja młyn dla przeciwnika w miejscu przewinienia.

Wszystkich chętnych do ponownej gry w biało-niebieskich barwach zachęcamy do kontaktu telefonicznego z Tomkiem Nowakiem (+48533922621)

Organizacyjne spotkanie drużyny weteranów jest zaplanowane na 29 kwietnia, po ekstraligowym meczu Juvenii Kraków z Arką Gdynia - wkrótce więcej szczegółów, ale warto już zarezerwować sobie ten termin!

Dodaj komentarz