Turniej Nadziei Olimpijskich w Krakowie

Od 2016 roku rugby wróciło do programu igrzysk olimpijskich. Rywalizacja toczy się w odmianie siedmioosobowej, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Polskie środowisko również zakasało rękawy, by zbudować konkurencyjną reprezentację zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jednym z pomysłów na rozwój jest międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich, który w najbliższą sobotę odbędzie się na obiektach Juvenii Kraków.

W zawodach rywalizować będę zespoły żeńskie i męskie w dwóch kategoriach wiekowych: U16 i U18. Przeciwnikami Biało-Czerwonych będą Niemcy oraz Czesi, którzy podobnie jak gospodarze wystawią drużyny we wszystkich czterech klasyfikacjach. Węgrzy przywiozą kadrę U16 mężczyzn i U18 kobiet, a z Łotwy przyjedzie reprezentacja pań U18.

Rywalizacja toczyć się będzie na boisku Juvenii Kraków oraz położonym za „tenisową miedzą” KS Zwierzyniecki. Turniej prawdopodobnie odbędzie się w systemie „każdy z każdym”, a po rozegraniu kompletu spotkań, trwających 2x7min, dwa najlepsze zespoły powalczą w finale.

Pierwszy gwizdek zabrzmi ponad Błoniami w sobotę 26 sierpnia o 11:00, a ostatni około godziny 16:00.

W barwach narodowych zagra kilkunastu reprezentantów Juvenii. Wśród pań do zespołu U16 zostały powołane Magdalena Knowa i Zuzanna Sadowska, a w kadrze U18 zagrają cztery podopieczne Łukasza Kościelniaka z Raby Niżnej: Beata Juszczyk, Karolina Warzecha, Marlena Zięba, Paulina Marszalik. W drużynach męskich, biało-niebieskie barwy reprezentować będzie odpowiednio trzech i pięciu zawodników. Liczba ta może jeszcze wzrosnąć, ponieważ trenerzy rozważają dodatkowe powołania.

Turniej Nadziei Olimpijskich
Sobota 26 sierpnia 2017
g. 11:00-17:00
Ul. Na Błoniach 7
Boisko Juvenii Kraków
Wstęp wolny!

Dodaj komentarz