Seniorzy o honor, juniorzy o mistrzostwo

W najbliższy weekend na krakowskich Błoniach nie zabraknie rugbowych emocji. W sobotę pierwsza drużyna Juvenii Kraków podejmie wicemistrzów Polski - Ogniwo Sopot. W niedzielę młode Smoki powalczą o mistrzostwo kraju w finałowym turnieju rugby 7 – olimpijskiej i bardzo atrakcyjnej odmianie dyscypliny.

To będzie ostatni w tej rundzie mecz krakowskich rugbistów przed własną publicznością. Dlatego drużyna nastawia się na twardą walkę i rewanż za zbyt wysoką porażkę, podczas pierwszego pojedynku w Sopocie. – Powtarzam to jak mantrę, ale powiem i tym razem: uczymy się. Budujemy zespół. W każdym starciu jesteśmy wymagającym przeciwnikiem i teraz musimy tylko zebrać odpowiednio dużo doświadczenia, by zacząć wygrywać. Ten sezon, to dla nas sezon nauki – co oczywiście nie oznacza, że nastawiamy się na porażkę. Za każdym razem wychodzimy na boisko by wygrać – mówił Konrad Jarosz.

Szkoleniowiec krakowian będzie mieć w najbliższą sobotę nieco utrudnione zadanie, ponieważ w składzie zabraknie zawodników z Nowego Sącza. Nie zagra także wenezuelski środkowy Nestor Aguirre, pauzujący za czerwoną kartkę. – Nasz skład mocno rotuje, więc na pewno jeden z głównych celów przed kolejną rundą to ustabilizowanie sytuacji kadrowej. Drużynie nie można jednak odmówić woli walki i ambicji. Tworzymy swój styl gry i wierzymy, że kiedy go dopracujemy, zacznie przynosić efekty – powiedział trener i jednocześnie były zawodnik Juvenii.

Seniorzy w starciu z mocnym Ogniwem Sopot nie są faworytami. Z tą presją muszą sobie natomiast poradzić ich młodsi koledzy. Drużyna juniorów Juvenii to obok Orkana Sochaczew główny pretendent do mistrzostwa Polski w odmianie siedmioosobowej. Dość powiedzieć, że w reprezentacji Polski U18 podczas ostatniego turnieju mistrzostw Europy było aż siedmiu Smoków.

- W niedzielę zagramy w najmocniejszym składzie, więc cel może być tylko jeden - zapowiedział krótko szkoleniowiec juniorów Łukasz Kościelniak.

- Finałowy turniej rozgrywamy na swoim terenie, więc wola zwycięstwa jest jeszcze większa. Myślę, że jeśli drużyna zagra swoje, to stać ją na to by sięgnąć po złoto, a byłby to historyczny sukces. Dlatego liczymy na mocne wsparcie kibiców. Mecze trwają dwa razy po 7 minut i są bardzo widowiskowe. Zaczynamy w niedzielę o 11:30 od fazy grupowej. Finałowe starcia rozpoczną się o 14:30 – zapowiedział prezes Juvenii Leszek Samel.

Grupa A
1.RC Orkan Sochaczew
3.Legia Warszawa
5.KS Budowlani Łódź

Grupa B
2.Juvenia Szkoła Gortata Kraków
4.Budowlani Lublin
6.Husar Bolesławiec

godz. 11:30 Orkan - KSB
11:50 Juvenia - Husar
12:10 Orkan - Legia
12:30 Juvenia - Lublin
12:50 Legia - KSB
13:10 Lublin - Husar

Półfinały
13:50 I A2 - B1
14:10 II A1- B2
Finały
14:30 o V m A3 – B3
14:50 o III m L I - L II
15:10 o I m W I - W II

Juvenia Kraków – Ogniwo Sopot
Sobota 9 czerwca
15:00

Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby 7
Niedziela 10 czerwca
11:30-16:00 (mecze finałowe od 14:30)

Dodaj komentarz