Krakow Rugby Festival - Juvenia wraca do domu!

Rok po Światowych Dniach Młodzieży, podczas których boisko Juvenii służyło za jedną ze stref żywieniowych dla pielgrzymów, krakowscy rugbiści wracają do domu. Ostatnie dwie rundy Ekstraligi rozegrali na boisku Narodowego Centrum Rugby 7 w Nowej Hucie. Okazją do powrotu na Błonia stał się międzynarodowy Krakow Rugby Festival, w którym zmierzą się dziesięcioosobowe drużyny z Anglii, Francji, Szkocji, Walii oraz… Wenezueli.

Weekend pełen rugbowych emocji na Błoniach rozpocznie się już w czwartkowy wieczór. Wówczas, w ramach „rozgrzewki”, Juvenia zmierzy się z wenezuelskim zespołem Orquideas Negras w klasycznej odmianie piętnastoosobowej. Aby powrót na własne boisko miał odpowiednią oprawę, to spotkanie zostanie rozegrane jeszcze na boisku Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Piastowskiej. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:30.

Właściwy festiwal rugby rozpocznie się już w piątkowy wieczór wspólnym spotkaniem wszystkich zawodników. W sobotę od godziny 11:00, już na murawie Juvenii Kraków rozpocznie się faza grupowa turnieju. Drużyny będą liczyć po dziesięciu zawodników. Każde spotkanie potrwa w sumie 20 minut (połowy po 10 minut). Pierwszego dnia zaplanowano rozgrywki grupowe, a w niedzielę, od 11:00 fazę finałową. Ostateczne rozstrzygnięcia powinny zapaść około godziny 16:00.

W trakcie Krakow Rugby Festival rywalizować będzie w sumie 12 drużyn. Niektóre z klubów wystawiają dwa składy, jak choćby wspomniani już Wenezuelczycy. Obok nich, na Błoniach pojawią się zespoły: Arnaud RFC (Francja), Messier RFC (Francja), West of Scotland (Szkocja), Fraserburgh RFC (Szkocja), South Wales Wildcats (Walia) oraz Selby RFC (Anglia).

Trzydniowe wydarzenie ma być świętem amatorskiego rugby. Tego, w którym ważna jest nie tylko rywalizacja i walka o zwycięstwo, ale również zawiązywanie nowych przyjaźni, budowanie relacji i dzielenie się rugbowymi doświadczeniami. Dlatego organizatorzy – firma Sports Tour Poland oraz Juvenia Kraków, zadbali o dodatkowe atrakcje. W niedzielę od 16:00 do 18:00 trwać będą zabawy i gry w takich konkurencjach, jak bieg z noszami, czy rzut jajowatą piłką do celu. Wszystkie będą nastawione na współpracę drużynową. Zabawa jest otwarta również dla kibiców, którzy mogą stworzyć swoją drużynę i dołączyć do zmagań.

Plan Krakow Rugby Festival:
Sobota 24.06
11:00 – 19:30 Rozgrywki grupowe
20:00 „Trzecia część meczu”

Niedziela 25.06
11:00 – 16:00 Faza finałowa
16:00 – 18:00 Gry i zabawy zespołowe

Dodaj komentarz