Juvenia rusza nad morze

Już w sobotę o godzinie 16:00 Juvenia Kraków zmierzy się w swoim już trzecim, wyjazdowym spotkaniu nowego sezonu. Smoki tym razem zmierzą się z druzyną wicemistrzów Polski - Ogniwem Sopot. Gospodarze są faworytami, ale krakowianie nastawiają się na mocną obronę.

Dla Ogniwa będzie to drugi mecz w tym sezonie i drugi na własnym terenie. W pierwszym, różnicą ponad 60 punktów pokonali Skrę Warszawa. Teraz ich szeregi dodatkowo wzmocniło dwóch rugbistów z zagranicy. Pierwszym jest filar reprezentacji Polski, grający na co dzień w Szkocji Craig Bachurzewski. Zawodnik wcześniej występował w Arce Gdynia. Drugi nabytek sopocian to Nowozelandczyk z australijskim paszportem - Dwayne Burrows, który występuje na pozycji środkowego ataku.

Krakowianie wiedzą, że w Sopocie czeka ich bardzo trudna przeprawa, dlatego przez ostatnie dwa tygodnie pracowali przede wszystkim nad poprawieniem defensywy. W takim pojedynku bez wątpienia defensywny punkt bonusowy byłby dla Smoków oznaką znaczącej poprawy. Drużyna jest w przebudowie, jednak nie brakuje jej ambicji, by krok po kroku zbliżać się do polskiej czołówki.

Dodaj komentarz