Chartier nie zagra przeciwko Mołdawii

Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w polskiej kadrze rugby, David Chartier nie zagra w sobotnim meczu z Mołdawią w Sochaczewie, z powodu kontuzji kolana. Zastąpi go najskuteczniejszy zawodnik Ekstraligi, łącznik ataku Budowlanych Łódź – Tomasz Stępień.

Chartier to na co dzień zawodnik francuskiego klubu z Bayonne, występującego we francuskiej Top 14, uważanej za najlepszą europejską ligę rugby. Młody zawodnik co prawda więcej występów zaliczył w drugiej drużynie Bayonne, ale miał już okazję do debiutu w pierwszej piętanstce. Co więcej obrońca reprezentacji Polski ma na swoim koncie również kilkanaście minut w meczu Pucharu Heinekena – Lidze Mistrzów świata rugby.

Niestety Chartier nabawił się kontuzji kolana podczas treningu we Francji i nie będzie mógł dołączyć do kadry, która od wtorku przebywa na zgrupowaniu w Sochaczewie. Jego miejsce zajmie Tomasz Stępień, łącznik ataku Mistrzów Polski, Budowlanych Łódź. Choć Stępień jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych rugbistów ligi z dorobkiem 101 oczek, do tej pory nie znajdywał uznania w oczach trenera Tomasz Putry, będzie to więc dla niego szansa, aby udowodnić swoją wartość na boisku.

Przepisy Światowej Federacji Rugby (IRB) zezwalają na grę w barwach narodowych zawodników nie posiadających obywatelstwa danego państwa. Zawodnik musi jedynie udowodnić swoje korzenie w konkretnym kraju, do dwóch pokoleń wstecz. Właśnie dlatego, niemal połowę polskiej kadry rugby stanowią doświadczeni i świetnie wyszkoleni gracze lig francuskich.

Początek spotkania Polska – Mołdawia w Sochaczewie – sobota 10 kwietnia godzina 13:00

Źródło: Onet.pl

Dodaj komentarz