Pucharowa "rozgrzewka" Smoczyc

W najbliższy weekend, po raz pierwszy w tym sezonie na boisko wybiegną nasze rugbistki. Juvenia Kraków powalczy o Puchar Polski w sobotnim turnieju w Łodzi i będzie to nie tylko okazja do sprawdzenia formy po długiej zimowej przerwie, ale również świetna rozgrzewka przed decydującą częścią sezonu.

W poprzednich latach turniej o Puchar Polski odbywał się w lipcu. Magda Korona, trenerka Smoczyc jest bardzo zadowolona ze zmiany terminu, na wczesnowiosenny. - Lipcowy termin powodował przedłużenie sezonu startowego, a co za tym idzie krótki okres roztrenowania i krótki okres przygotowawczy przed wrześniowym startem rozgrywek. Dlatego marzec, dwa tygodnie przed wznowieniem rundy wiosennej mistrzostw Polski, to zdecydowanie lepszy pomysł - podkreśliła.

Rugbistki z Krakowa podchodzą do najbliższych zawodów jak do sprawdzianu przed najbardziej istotnymi startami turniejowymi i walką o medal mistrzostw Polski. Celów jest więc kilka, a wszystkie wymienia trenerka Juvenii: - Na pewno jak najlepszy wynik, żeby mentalnie zacząć sezon od zwycięstw i nabrać pewności siebie. Po drugie granie seniorek z juniorkami, bo na co dzień nie trenujemy razem, więc wspólnego grania nigdy za wiele. Po trzecie ogranie i sprawdzenie nowych zawodniczek, które dołączyły do nas po jesiennym naborze. A na koniec, co chyba najważniejsze z trenerskiego punktu widzenia - weryfikacja czy zimowe przygotowania zaprowadziły nas tam, gdzie chciałyśmy.

W Łodzi faworytkami będą z pewnością drużyny Biało-zielonych Ladies Gdańsk i Black Roses Posnania, które wiodą prym w rozgrywkach mistrzostw Polski i mają w składzie najwięcej reprezentantek kraju. Do stawki dołączy też jednak nowa siła - połączone siły dwóch żeńskich zespołów z Łodzi - BBRC i KS Budowlani wystąpią pod jednym szyldem, by włączyć się do walki o medale. - Trzymamy kciuki za każdą drużynę kobiet, która gra w naszym kraju, bo to naprawdę wspaniała pasja. Czy będą nową siłą? Nie wiem. Staram się nie oglądać na inne zespoły i personalne roszady, tylko skupiać się na naszych zawodniczkach, ich rozwoju i konsekwentnie realizować swoje plany. Ale oczywiście chętnie sprawdzimy się z nimi na boisku - skomentowała z uśmiechem Magda Korona.

W turnieju o Puchar Polski Juvenia wystawi optymalny skład. Trzon drużyny gra już razem dłuższy czas i dobrze rozumie się na boisku. Zabraknie Oli Drozd, która przebywa w Portugalii i tam zdobywa doświadczenie w jednym z lizbońskich klubów. Dwie zawodniczki rehabilitują się jeszcze po niewielkich urazach, ale drużyna jedzie do Łodzi w optymistycznym i bojowym nastroju.