Juvenia poległa w starciu z mistrzami Polski

Gdyby sobotni mecz Juvenii w Ekstralidze odnieść do popularnego serialu „Gra o Tron”, można śmiało powiedzieć, że Smoki zostały zestrzelone i spadły z nieba. Po dwóch z rzędu zwycięstwach przyszła sroga porażka w wyjazdowym meczy z Budowlanymi SA Łódź. Mistrzowie Polski zwyciężyli 86:10 (46:3).

Juvenia do Łodzi pojechała bez swoich kilku młodych strzelb. Zawodnicy, którzy przed rokiem sięgnęli po mistrzostwo Polski juniorów leczą drobne urazy i kontuzje. Jedynym przedstawicielem tej grupy był Bartłomiej Janeczko, który zagrał jednak tylko kilka minut ze względu na skręcony staw skokowy. – Braki kadrowe absolutnie nas nie tłumaczą. Trzon drużyny stanowią zawodnicy z dużym doświadczeniem na polskich boiskach. Nie mogliśmy oczywiście marzyć o zwycięstwie, ale wynik powinien być zdecydowanie niższy – przyznał trener zespołu Konrad Jarosz.

Krakowianie nie potrafili zatrzymać naporu mistrzów Polski, którzy zdominowali ich zarówno w młynie, jak i grze otwartej. – Nie szanowaliśmy piłki, a to jest podstawa. Kiedy realizujemy założenia, zdobywamy teren, prowadzimy grę i nie tracimy punktów. Tymczasem dziś było w naszych poczynaniach zdecydowanie za dużo chaosu – podkreślił szkoleniowiec Smoków.

Jedyne, honorowe przyłożenie, krótko po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył dla gości Jerzy Głowacki. Podwyższenie i rzut karny wykorzystał Dariusz Janik, zamykając dorobek punktowy swojego zespołu na dziesięciu „oczkach”. Mimo wysokiej porażki Juvenia awansowała na 7. miejsce w tabeli. Wszystko za sprawą walkoweru, którym została ukarana Lechia Gdańsk. Po odjęciu punktu, gdańszczanie spadli na dziewiąte miejsce w Ekstralidze.

Budowlani SA Łódź - Juvenia Kraków 86:10 (46:3)
Budowlani: Lewandowski 21, Matyjak 15, Staphros 10, Mchedlidze 5, Bosiacki 5, Urbaniak 5, Kozakiewicz 5, Noszczyk 5, Plichta 5, Wlaźlak 5, Walters 3.
Juvenia: Jerzy Głowacki 5, Dariusz Janik 5
Juvenia: Krzysztof Pszyk, Krzysztof Jopert, Jerzy Głowacki, Tomir Wiertek, Jan Krawiec, Maciej Dorywalski, Mariusz Tumiel, Marcin Siemaszko, Dariusz Janik, Krzysztof Gola, Dominik Bryński, Maciej Sokołowski, Jesus Canizales, Bartłomiej Janeczko, Arkadiusz Korusiewicz.
Zmiennicy: Scott Clark, Grzegorz Goliński, Dominik Słaby, Leandro Narvaez, Przemysław Filar