Trzecie złoto krakowianek

Na młode rugbistki Juvenii Kraków nie ma w Polsce mocnych! Trzeci rok z rzędu podopieczne Łukasza Kościelniaka wywalczyły mistrzostwo kraju, w fenomenalnym stylu wygrywając wszystkie spotkania podczas finałowego turnieju w Krakowie. Co więcej w ostatnich trzech latach przegrały tylko 3 z 54 rozegranych spotkań!

- Po turnieju w Sopocie wiedzieliśmy ze tak naprawdę o tytule mistrzowskim rozstrzygnie jeden mecz z łodzią. I do niego się mocno przygotowywaliśmy. Walkę o Złoto traktowaliśmy naprawdę poważnie, a przed turniejem od wtorku rozpoczęliśmy ostatni etap przygotowań na konsultacji w Krakowie. Kilka dni treningów pozwoliło nam jeszcze mocniej scalić zespół - mówił trener Łukasz Kościelniak, komentując nastawienie zespoły przed finałowym turniejem.

- Dziewczyny wiedziały o co grają i chciały udowodnić, przede wszystkim samym sobie, kto dalej jest najlepszy w Polsce! I tak się stało. Pewne, wysokie zwycięstwo z łodzią w pierwszym meczu pozwoliło nam kontynuować marsz po złoto. Efektowne akcje w ataku i zabójcza obrona były kluczem do sobotniego sukcesu - podsumował szkoleniowiec.

Młode rugbistki pokonały Budowlane Łódź 34:5 na początek zmagań, a w kolejnych meczach odprawiły Ogniwo Sopot Women's Rugby 33:10, Venol Atomówki Łódź 64:0 oraz Amazonki Budowlani Lublin 48:5. Tym samym młode krakowianki przypieczętowały zdobycie złota. - Najbardziej cieszy fakt, że mimo że nie mamy wielu zawodniczek, to są one bardzo mocno ze sobą zżyte. Wspierają się na każdym kroku i tworzą świetna ekipę zarówno na boisku jak i poza nim - komplementował swoje wychowanki Łukasz Kościelniak.

"Złoty trener" nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Po wywalczeniu trzech złotych medali z rzędu w rugby siedmioosobowym z juniorami i juniorkami Juvenii, już zaczyna planować kolejny sezon. - To nie koniec, część składu zostaje na przyszły rok, w kolejce do gry są już nowe zawodniczki z rocznika 2007, a trzy dziewczyny odchodzą do seniorek. Krótkie wakacje i czas na kolejne wyzwania - zapowiedział.