Sukcesy krakowskich rugbistek

Rugbistki Juvenii Kraków rozegrały kolejny turniej Mistrzostw Polski w rugby 7. Podczas rywalizacji w stolicy wywalczyły trzecie miejsce i tym samym zrobiły ogromny krok w kierunku wywalczenia brązowego medalu! Ich młodsze koleżanki wygrały z kolei pierwszy, historyczny turniej w rugby kobiet U16!

W Warszawie Smoczyce rozegrały pięć bardzo trudnych spotkań z czołowymi drużynami naszej ligi. Biało-Zielone Gdańsk i Black Roses Poznań były poza zasięgiem naszej drużyny, ale grupowy mecz z gospodyniami - Legią Warszawa zakończył się nieznaczną przegraną 12:17. To zwiastowało zacięte starcie o trzecie miejsce i pozostanie w najlepszej czwórce. Tak też się stalo. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej chwili. Jeszcze minutę przed końcem prowadził zespół Legii. Po błędzie przeciwniczek, nasze rugbistki odzyskały jednak piłkę, wyprowadziły kontrę i zdobyły zwycięskie przyłożenie, ustalając wynik meczu na 17:15.

Cały turniej wygrały Black Roses Posnania, wygrywając z od dawna niepokonanymi Biało Zielone Ladies Gdańsk

Mecze Juvenii
Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 43:5
Juvenia Kraków v Legia Warszawa 12:17
Black Roses Poznań v Juvenia Kraków 43:0
Black Roses Poznań v Juvenia Kraków 38:0
Legia Warszawa v Juvenia Kraków 17:19

Jeszcze lepiej zaprezentowały się nasze juniorki, które w Sopocie wygrały pierwszy, historyczny turniej kobiecych rozgrywek młodzieżowych U-16 w rugby 7.

W fazie grupowej rozegrały i wygrały trzy mecze :
Juvenia 12:5 Atomówki BBRC Łódź
Juvenia 26:0 Ogniwo Sopot
Juvenia 38:0 Atomówki BBRC Łódź II

W Półfinale przyszło im się zmierzyć również z drużyną z Łodzi ale reprezentującą barwy KS Budowlani Łódź. Tym razem młode Smoczyce zapracowały na zwycięstwo 21:0. W finale nasze zawodniczki znowu spotkały się z pierwsza drużyna Atomówek i po zaciętym, pełnym emocjonujących akcji meczu oraz dramatycznej końcówce, udało im się zdobyć zwycięskie przyłożenie. Dzięki temu triumfowały 10:7.

Barwy Juveni reprezentowały: Paulina Marszalik, Marta Morus, Anna Morus, Marlena Zięba, Julia Druzgała, Laura Uroda, Anna Nawara, Diana Humeniuk, Laura Szarek, Katarzyna Wodarka.
Trenerzy : Łukasz Kościelniak, Piotr Sadowski.