Dominacja Smoczyc

Rugbistki Juvenii Kraków po krótkiej przerwie wróciły do czołowej czwórki mistrzostw Polski w pięknym stylu. Podczas turnieju w Rudzie Śląskiej Smoczyce wygrały wszystkie mecze, a zmagania zakończyły z fantastycznym bilansem 160 punktów zdobytych i zaledwie 10 straconych.

To było pewne, że krakowianki nie będą chciały na dłużej zagościć w I lidze, ale zrobią wszystko, żaby jak najszybciej wrócić do Ekstraligi. Ten cel widać było doskonale już w fazie grupowej. Juvenia najpierw odprawiła Miedziowe Lubin 34:5, a następnie AZS AWF Warszawa 45:5. W trzecim meczu eliminacyjnym nie dały szans przeciwniczkom z Gietrzwałdu, wygrywając 42:0.

W meczu o awans i powrót na najwyższy poziom rozgrywek, Biało-niebieskie ponownie pokonały warszawski AZS AWF, tym razem 38:0. MVP rozgrywek została wybrana Monika Dutka.

Ten fantastyczny wynik w Rudzie Śląskiej oznacza, że w finałowym turnieju w Gdańsku, 8 czerwca, Smoczyce będą musiały już tylko postawić kropkę nad "i" żeby po raz pierwszy w historii wywalczyć medal mistrzostw Polski kobiet.

Punkty w Rudzie Śląskiej zdobywały: P. Danilevich (5pkt.), M.Dutka (55pkt.), A.Kaczmarek(5pkt.), M.Korona (55pkt.), J.Kucera (15pkt.), P. Łatak (15pkt.), K. Warzecha (10pkt.)