Smoki na miesiąc przed startem sezonu

Już tylko miesiąc pozostał do startu nowego sezonu, przebudowanej Ekstraligi. Rugbiści Juvenii Kraków od trzech miesięcy regularnie trenują na hali, matach oraz boisku. Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączył Łukasz Kościelniak, a szeregi drużyny prawdopodobnie zasilą również zawodnicy z zagranicy...

Najważniejszą zmianą przed nadchodzącym sezonem jest powołanie Łukasza Kościelniaka na stanowisko trenera formacji ataku. To młody, ale doświadczony już i zdolny szkoleniowiec, który prowadzi zespoły z południa Małopolski, reprezentację kobiet U16 i U17, a z kadetami Juvenii wywalczył mistrzostwo Polski i wicemistrzostwo w rugby 7. Teraz jego zadaniem będzie zbudowanie siły zawodników tyłów. Podczas treningów na hali kładzie więc szczególny nacisk na podania, ustawienia w ataku, szlifowanie umiejętności szerokiego rozprowadzania akcji oraz czytania gry przy różnych wariantach obrony.

W minioną sobotę na obiektach przy ulicy Szablowskiego odbyła się wewnętrzna gra kontrolna, na którą przyjechali również zawodnicy z Nowego Sącza. Trener Marek Odoliński pozytywnie ocenił postawę przybyłych rugbistów. - Zarówno w obronie, jak i ataku mogliśmy zobaczyć kilka dobrych kontynuacyjnych akcji. Z bardzo dobrej strony pokazał się Daniel Glynn, zawodnik trzeciej linii młyna, który być może dołączy do składu w zbliżającym się sezonie - przyznał szkoleniowiec.

Angielskie wzmocnienie nie będzie prawdopodobnie jedynym. - Prowadzimy rozmowy z rugbistami z kierunku wschodniego - przyznał prezes klubu Leszek Samel, jednak nie chciał zdradzać zbyt wcześniej dodatkowych szczegółów.

Pomiędzy 9 a 14 marca Juvenia Kraków ma zaplanowany obóz przygotowawczy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale oraz sparing z drużyną Budowlanych Łódź. Dwa tygodnie później, starciem z tą samą ekipą, Smoki rozpoczną nowy sezon w Ekstralidze.

Dodaj komentarz