Panie tuż za podium w Rudzie Śląskiej

Po wygraniu wszystkich swoich meczów i awansie do wyższej grupy podczas turnieju w Lubinie, rugbistki Juvenii Kraków nie spoczęły na laurach. W turnieju, który odbył się w Rudzie Śląskiej, krakowianki wywalczyły czwarte miejsce, zachowując miejsze w gronie najlepszych poslkich drużyn żeńskich.

W losowaniu Juvenia trafiła na mistrzynie Polski - Biało Zielone Gdańsk oraz gospodynie - Diablice Ruda Śląska. W starciu z obrończyniami trofeum faworyt mógł być tylko jeden, ale Juvenia dzielnie stawiła czoła bardziej utytułowanemu rywalowi, zdobywając dwa przyłożenia. Choć była to przegrana, zawodniczki obroniły honor i pokazały, że wkrótce mogą stać się groźną opozycją. Przede wszystkim jednak uwierzyły w siebie i nabrały dobrego nastawienia przed starciem z Diablicami. Odpowiednia koncentracja, sprawiła, że podopieczne Piotra Sadowskiego zagrały z doświadczonymi rywalkami bez żadnych kompleksów. Do przerwy prowadziły 10:5, zupełnie zaskakując rywalki swoją świetną postawą. Przerwa nie wybiła rugbistek z rytmu i ostatecznie triumfowały najważniejszy mecz turnieju 32:10!

W półfinale Juvenii przyszło zmierzyć się z mocno nastawioną na zwycięstwo drużyną Legii Warszawa, która wygrała 34:5. W walce o trzecie miejsce rywalem drużyny z Krakowa były Black Roses Poznań. Mecz był początkowo wyrównany ale doświadczenie Black Roses przechyliło szalę zwyciestwa na ich stronę.

- Kończymy ten turniej na czwartym miejscu, ale z bardzo pozytywnym nastawieniem na kolejne zawody w Poznaniu. Drużyna pokazała serce do walki, umiejętność skupienia się na celu i radość ze zwycięstwa. Dobra robota dziewczyny! Trzymajcie tak dalej! - komplementował swoje podopieczne Piotr Sadowski.

Dodaj komentarz