Mecz Juvenii Kraków z Ogniwem Sopot przeniesiony

Zaplanowany na najbliższą niedzielę mecz 10. kolejki Ekstraligi pomiędzy Juvenią Kraków i Ogniwem Sopot został przeniesiony na termin rezerwowy (7 lub 8 października). Powodem podjęcia takiej decyzji był zły stan murawy na boisku przy Błoniach.

Deszcze, wiszące nad Krakowem od kilku dni zamieniły boisko Smoków w bajoro, które zupełnie nie nadaje się do gry. – Murawa jeszcze wymaga niewielkich poprawek, a pogoda doskonale uwypukliła nam jej mankamenty. Chcieliśmy przenieść mecz na boisko w Luboczy, ale władze Nowa Huta Rugby Klub obawiały się o zniszczenie ich nawierzchni i odmówiły użyczenia obiektu. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się zagrać u siebie, ale czwartkowe ulewy przekreśliły szanse na przygotowanie płyty – komentował trener pierwszej drużyny Marek Odoliński.

Decyzja jest uzasadniona, zwłaszcza w kontekście ostatniego oświadczenia kolegium sędziów, które przypomniało, że sędzia w żadnym wypadku nie powinien rozpocząć spotkania, jeśli jakakolwiek część boiska byłaby uznana jako niebezpieczna.

Ogniwo wyraziło zgodę na zmianę terminu i zaakceptowało pierwszy z terminów, wskazanych w kalendarzu przez Polski Związek Rugby, jako rezerwowy. Drużyny zmierzą się za dwa tygodnie, 7 lub 8 października.

Dodaj komentarz