Juvenia siódma na koniec rundy wiosennej

W ostatnim meczu rundy wiosennej Juvenia Kraków uległa Pogoni Siedlce 18:54 (12:33). Tym samym zespół z Krakowa na półmetku zmagań zajmuje siódme miejsce w tabeli Ekstraligi. Mimo dużej straty punktowej, po 80 minutach walki, trener Smoków chwalił swoich podopiecznych. – Oddali serce. Każdy dziś walczył i dał z siebie wszystko. Taka postawa daje nadzieje, że w kolejnej rundzie będziemy bardziej wymagającym rywalem.

Pogoń, prowadzona przez byłego trenera krakowian, Andrzeja Kozaka, narzuciła swój styl i tempo gry już od pierwszych minut. Smoki starały się przeciwstawić naporowi rywala, jednak niestety mnożyły się błędy w obronie – tak indywidualnej, jak i zespołowej. Gospodarze skrzętnie to wykorzystywali, ale sami również nie ustrzegli się błędów. Po nich sędzia dyktował rzuty karne, które na punkty zamieniał Ucza Mczedliszwili.

Gruziński łącznik ataku zachował tego dnia stuprocentową skuteczność, wykorzystując pięć rzutów karnych i jeden drop goal. – Ten ostatni kop, Ucza wykonał niemal z połowy boiska, zaskakując niemal wszystkich na stadionie. Słowem pokazał klasę – mówił Marek Odoliński.

Punkty zdobyte z podstawki pozwoliły Juvenii wrócić do Krakowa z podniesioną, ale niestety nie zmniejszyły rozmiarów przegranej. – Mamy naprawdę duży potencjał i dziś widziałem u swoich zawodników duże zaangażowanie. Myślę, że gdybyśmy zagrali tak ambitnie z Arką Gdynia, czy Budowlanymi Lublin, mielibyśmy szanse pokonać obydwa te zespołu – stwierdził szkoleniowiec.

Teraz Juvenię czekają dwa tygodnie przerwy z lekkimi treningami, a następnie początek przygotowań do rundy rewanżowej.

Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków 54:18 (33:12)
Pogoń: Rafał Janeczko 19, Daniel Gdula 10, Przemysław Rajewski 10, Mateusz Dąbrowski 5, Tomasz Gołąb 5, Bartosz Nasiłowski 5
Juvenia: Ucza Mczedliszwili 18

Juvenia: Tomasz Zagrajek, Jerzy Głowacki, Adam Grabski, Mateusz Ingarden, Szymon Szczepański, Maciej Bielawski, Marcin Siemaszko, Konstantyn Bezwerchyj, Jakub Fiszer, Ucza Mczedliszwili, Usaia Navia, Mariusz Tumiel, Maciej Dorywalski, Andrei Cebotari, Ion Chitic
Rezerwa: Wojciech Guratowski , Dominik Szostek

Dodaj komentarz