Juvenia mierzy w cztery zwycięstwa

Już niespełna dwa tygodnie dzielą zespół seniorów Juvenii Kraków od powrotu do rywalizacji w Ekstralidze. Smoki w grupie Trophy zmierzą się z Budowlanymi Łódź oraz Arką Gdynia. Dodatkowo zaplanowano również dwa mecze sparingowe ze Skrą Warszawa. Drużyna ciężko pracuje pod okiem Konrada Jarosza i Jana Głazka.

Po rundzie wiosennej, Ekstraliga została podzielona na grupę mistrzowską oraz grupę Trophy. Juvenia, wraz ze Skrą Warszawa znalazły się w walczącym o utrzymanie, mniej licznym gronie, Decyzją Polskiego Związku Rugby w rundzie jesiennej zespoły rozgrywają jednak tylko mecze z drużynami z drugiej grupy. Tym samym do rozegrania mają zaledwie dwa mecze u siebie i dwa na wyjeździe. Trudno się dziwić, że aby nie tracić okazji do gry z wymagającym przeciwnikiem, krakowianie zaplanowali sparingowy dwumecz ze Skrą Warszawa.

Pierwsze przetarcie czeka jednak na Smoki w lidze. Już 15 lub 16 września zmierzą sie na wyjeździe z KS Budowlanymi Łódź. Potem przyjdzie czas na dwa pojedynki u siebie - z Arką Gdynia oraz rewanż z Budowlanymi. W październiku odbęda się dwa zaplanowane sparingi ze Skrą Warszawa, a sportowe emocje zakończy wyjazdowy mecz w Gdyni.

Do składu dołączyli juniorzy, z mistrzowskiej drużyny: Michał Jurczyński, Bartłomiej Janeczko, Bartłomiej Skoczeń, Adrian Kościelniak, Oskar Dębiński, Robert Knowa i Jakub Rapacz. Wzmocniona zostanie więc siła rażenia formacji ataku. - Celem jest oczywiście zwycięstwo we wszystkich czterech meczach. Nie myślimy o utrzymaniu, tylko o wygraniu kompletu jesiennych spotkań. W październiku dołączy do nas również trener Conrad Boshoff z RPA, który stanowi nieocenione wsparcie zarówno merytoryczne, jak i praktyczne - powiedział trener Juvenii Konrad Jarosz.

Mecze Juvenii w rundzie jesiennej
15.09 KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków
22.09 Juvenia Kraków - Arka Gdynia
06.10 Juvenia Kraków - KS Budowlani Łódź
13/14.10 Skra Warszawa - Juvenia Kraków (sparing)
20.10 Arka Gdynia - Juvenia Kraków
27/28.10 Juvenia Kraków - Skra Warszawa (sparing)

Dodaj komentarz