Ekstraliga: Juvenia podejmuje lidera

Na zakończenie sezonu Ekstraligi w Krakowie kibice będą mieli okazję zobaczyć dwa arcyciekawe widowiska. W najbliższą sobotę, 1 czerwca najpierw na boisko wybiegną „złoci juniorzy”, a tuż po ich potyczce z Orkanem Sochaczew, seniorzy rozpoczną konfrontację z Ogniwem Sopot. Liderzy tabeli muszą wygrać, by finał mógł odbyć się na ich boisku. Gospodarze powalczą o punkt bonusowy, który może zagwarantować im utrzymanie 7. miejsca w tabeli.

Ostatni weekend - pełen sukcesów młodych zawodników Juvenii - był doskonałym przedsmakiem tego, co będzie działo się na Błoniach w najbliższą sobotę. Najpierw juniorzy obronili wywalczony przed rokiem tytuł mistrzów Polski w olimpijskiej, siedmioosobowej odmianie rugby. Dzień później, bezkonkurencyjni w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików okazały się młode smoczki. Teraz starsi rugbiści zapowiadają, że zrobią wszystko, by podobnej radości dostarczyć swoim kibicom w najbliższą sobotę.

Na boisko najpierw wybiegną juniorzy. Ich mecz z Orkanem Sochaczew będzie próbą sił przed konfrontacją tych zespołów w finałach mistrzostw Polski juniorów. Młode Smoki niesione na skrzydłach sukcesu w rugby 7 będą chciały za wszelką cenę podkreślić swoją dominację w tej kategorii wiekowej. Spotkanie rozpocznie się o 12:30.

O 15:00 na murawę wybiegną pierwsze zespoły Juvenii i Ogniwa Sopot. – To będzie bardzo trudny mecz. Nasz przeciwnik nie przegrał w tym sezonie jeszcze ani jednego meczu. Co więcej muszą wywieźć z Krakowa zwycięstwo, jeśli w finale z Budowlanymi SA Łódź chcą zmierzyć się przed własną publicznością. Mamy jednak nadzieję zmobilizować rezerwy sił, wykazać się determinacją i powalczyć chociaż o punkt bonusowy – zapowiedział trener Konrad Jarosz.

Mecz będzie połączony ze zbiórką pieniędzy oraz licytacją klubowych pamiątek zawodników na rzecz młodych rugbistów w Wenezueli. Kierunek nie jest przypadkowy, ponieważ w Juvenii gra i trenuje obecnie aż czterech Wenezuelczyków. – W naszym macierzystym klubie ćwiczy sporo dzieciaków. Z powodu sytuacji w kraju, wielu z nich nie ma co jeść. Catholic University Andres Bello Rugby Club pomaga młodzieży z biednych rodzin nie tylko zaspokoić podstawowe potrzeby, ale daje też możliwość edukacji. My, wychowankowie tego klubu, którym udało się wyjechać za granicę chcemy teraz pomóc i dać coś od siebie – powiedział Nestor Aguirre, który zainicjował akcję i zmobilizował kolegów z drużyny do wsparcia młodych rugbistów z karaibskiego wybrzeża.

Sobota 1 czerwca z rugby na Juvenii:
12:30 Juvenia Kraków – Orkan Sochaczew (mecz juniorów MP)
15:00 Juvenia Kraków – Ogniwo Sopot (Ekstraliga)
16:30 Licytacja charytatywna rugbowych pamiątek