Bitwa o utrzymanie

To z całą pewnością będzie najważniejszy mecz sezonu. Już w sobotę o godzinie 17:00 Juvenia zmierzy się z Posnanią w meczu, który prawdopodobnie zadecyduje, która z tych drużyn pozostanie w Ekstralidze.

Bilans pojedynków pomiędzy Juvenią i Posnanią w tym sezonie jest prosty. Krakowianie wygrywali u siebie a poznaniacy u siebie. Przywilej gry tak istotnego spotkania na własnym terenie jest więc ogromną zaliczką, której nie można zmarnotrawić. Smoki przystąpią do starcia z Muszkieterami w najsilniejszym możliwie składzie, z pełną ławką rezerwowych i (miejmy nadzieję), pełnymi trybunami, które będą niczym 16. zawodnik na boisku.

W chwili obecnej Juvenia ma dwa punkty straty do Posnanii i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Istotne będzie więc nie tylko zwycięstwo, ale również punkt bonusowy za cztery przyłożenia, który pozwoliłby nie tylko uciec z ostatniego miejsca, ale również zbudować trzypunktową przewagę. W ostatniej kolejce, za dwa tygodnie Juvenia zmierzy się z Pogonią, a Posnania w tym czasie zagra z Orkanem. Jedynym rozwiązaniem, które gwarantuje pozostanie w Ekstralidze jest wygranie obu tych meczów. I tak właśnie plan ma Marek Odoliński oraz jego drużyna.

Jak Smoki potrafią walczyć o pozostanie w Ekstralidze zobaczycie na żywo, na stadionie Juvenii, w sobotę 13 czerwca o godzinie 17:00.

Dodaj komentarz