Dobry występ młodych krakowian w kadrze

Siedmioosobowe reprezentacje juniorek i juniorów bardzo dobrze zaprezentowały się podczas United World Games w Klagenfurcie. Dziewczyny wywalczyły pierwsze miejsce, a panowie uplasowali się na drugim miejscu! W obu drużyna występowali zawodnicy i zawodniczki Juvenii Kraków!

Juniorki w trzy dni rozegrały sześć spotkań i wszystkie wygrały! Te najważniejsze, to zwycięstwo nad zespołem z RPA - Ethekwini Girls Rugby Team oraz dwukrotnie nad Czeszkami - w tym w finale zawodów 17:10. Z dobrej strony pokazały się dwie młode rugbistki Juvenii: Magdalena Knowa i Zuza Sadowska. Pierwsz z wymienionych była drugą najlepiej punktującą zawodniczką kadry z dorobkiem 28 "oczek". Druga zapisała na swoim koncie jedno przyłożenie.

- Obie zawodniczki miały bardzo dobre i słabsze mecze. Na szczęście te chwile słabości przypadły na starcia ze słabszymi drużynami, a w najważniejszych starciach była pełna mobilizacja! - ocenił trener reprezentacji Polski U18 Łukasz Kościelniak.

Tymczasem panowie podzielili się na dwa zespoły. Pierwszy wygrał z Litwinami, Słoweńcami, Węgrami i Austriakami. Lepsi okazali się dopiero Czesi, którzy pokonali naszych pierwszego dnia 33:24, a w finale 28:5. Drugi skład wygrał z dwiema ekipami z Austrii, ale uległ Czechom, Holendrom oraz Brytyjczykami. Mimo to nasze zaplecze zawędrowało na bardzo dobrą, siódmą pozycję.

W kadrze wystąpiło aż sześciu młodych Smoków: Michał Jurczyński, Marcjan Krzykawski, Robert Knowa, Bartek Skoczeń, Bartek Janeczko i Jakub Rapacz.

Dodaj komentarz