Wejście Smoka w II lidze

Rezerwy Juvenii Kraków, zgłoszone w tym roku do rozgrywek II ligi, rozpoczęły nowy sezon od meczu wyjazdowego z Miedziowymi Lubin. Skład, który był mieszanką doświadczenia i młodej, juniorskiej krwi spisał się znakomicie, wygrywając 45:19.

- Rywale mieli zdecydowanie lepsze warunki fizyczne i widać było, że na początku nasza dość młoda drużyna czuła respekt. Z upływem minut okazało się jednak , że to my stanowimy większe zagrożenie. To dla tych chłopaków świetna okazja, żeby złapać trochę cennego doświadczenia, ograć się z seniorami i mieć bardziej płynne wejście do zespołu seniorów - powiedział najbardziej doświadczony, wciąż aktywny zawodnik Juvenii Maciej Bielawski, który zagrał pełne 80 minut w Lubinie.

Zespół odniósł pewne zwycięstwo, choć celem powołania drugiego zespołu jest zbieranie doświadczeń, a nie zwycięstw. Zwłaszcza, że zgodnie z regulaminem, pomiędzy dwoma zespołami jednego klubu musi być zachowany bufor jednej ligi, co oznacza, że "Nadzieje" Juvenii nie mogą awansować do I ligi.

Miedziowi Lubin v Juvenia II Kraków 19:45 (5:31)
Miedziowi: Karol Mikołajczyk 5 (P), Michał Czarny 5 (P), Wojciech Śmieiński 5 (P), Dawid Białek 4 (2pd).
Juvenia: Oliwer Łętowski 8 (4pd), 7 (KP), Maciej Bielawski 5 (P), Vasyl Lazoninko 5 (P), Patryk Okrajek 5 (P), Kacper Wiśniewski 5 (P), Danyło Prysazhnyi 5 (P), Andrii Matsiuk 5 (P).
Żółta kartka: Vasyl Lazorenko (Juvenia).