Smoki w finale MP w rugby 7

Juvenia Kraków wywalczyła drugie miejsce w półfinałowym turnieju mistrzostw Polski w rugby 7, ulegając jedynie w finale, mocnej ekipie Posnanii Poznań. Tym samym Smoki zapewniły sobie miejsce w turnieju finałowym. Równoległy turniej w Warszawie wygrała SKRA, pokonując w finale Czarnych Pruszcz Gdański.

Smoki postawiły przed sobą jasny cel na ten sezon. Chcą powalczyć o medal mistrzostw Polski w rugby 7. Do Poznania krakowska ekipa pojechała więc w bojowych nastrojach i nastawiona na walkę o czołowe lokaty. Pierwsze mecze pokazały absolutną dominację Juvenii. Zwycięstwo nad RK Unisław 68:0 i Kaskadą Szczecin 50:0 sprawiły, że Biało-niebiescy pewnie weszli do półfinału z pierwszego miejsca. Tam trafili na Czarnych Bytom, z którymi w różnych kategoriach wiekowych krakowianie rywalizowali regularnie 20 lat temu. Tu też nie było wątpliwości, która ze stron jest lepsza - Juvenia wygrałą 53:0.

Zimny prysznic przyszedł w ostatnim, najważniejszym meczu. Juvenia uległa Posnanii 5:31. Gospodarze w ostatnich latach wyspecjalizowali się w olimpijskiej odmianie i wyraźnie zaznaczyli na co ich stać.

Finałowy turniej zaplanowano na pierwszy weekend czerwca.