Ostatnie, jesienne wyzwanie Juvenii

Juvenia Kraków przystępuje do ostatniej kolejki rundy jesiennej Ekstraligi z pozycji wicelidera. Smoki mają jednak tyle samo punktów co ich sobotni przeciwnik – MKS Pogoń Awenta Siedlce. Brązowy medal, wywalczony przez przyjezdnych w trzech ostatnich sezonach stawia ich w roli faworyta. Ale faworyta, który może liczyć na bardzo trudną przeprawę.

Forma i styl gry rugbistów Juvenii w tym sezonie, jest bez wątpienia dużym zaskoczeniem. Krakowianie z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej, a przed tygodniem minimalnie ulegli niepokonanej w tym sezonie drużynie Master Pharm Rugby Łódź. Teraz czeka ich kolejne, wyjątkowo trudne zadanie, bo siedlecka Pogoń od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w Ekstralidze i nie zamierza robić kroku w tył.

- Pogoń ma moim zdaniem najmocniejszy personalnie zespół w lidze. Jest tam wielu graczy, którzy indywidualną akcją są w stanie wywalczyć, lub choćby zapoczątkować akcję punktową. Musimy być więc bardzo czujni w obronie i cierpliwie realizować nasze założenia gry. Jeśli te warunki zostaną spełnione to na pewno powalczymy o zwycięstwo – zapowiedział trener Konrad Jarosz.

W składzie gości rzeczywiście nie brakuje rugbistów, którzy zdążyli już udowodnić swoje możliwości. Są tam zarówno reprezentanci Polski, jak i groźni zawodnicy z Tonga, Gruzji, czy Ukrainy. Smoki podchodzą jednak do starcia ze zdrową rezerwą. – Naszymi atrybutami jest coraz lepsza struktura gry i dobre przygotowanie kondycyjne, pozwalające utrzymać wysokie tempo przez 80 minut. Nie bez znaczenia jest też około 90-procentowa skuteczność Artura Bryla przy rzutach karnych i podwyższeniach – wymieniał szkoleniowiec.

Konrad Jarosz po raz kolejny ma do dyspozycji wszystkich zawodników i stoi przed dylematem kto powinien znaleźć się w składzie na ostatni w tej rundzie mecz, a kto obejrzy go z trybun… Jedno jest pewne: w sobotę o 14:00 na boisko przy ul. Na Błoniach 17 wybiegnie najmocniejszy, możliwy skład, który zamierza zrobić wszystko, by zakończyć zwycięstwem tę niezwykle udaną, rugbową jesień.

Juvenia Kraków – MKS Pogoń Awenta Siedlce
Sobota 16.11.2019 g. 14:00
ul. Na Błoniach 7, Kraków