MP w rugby 7: Juvenia tuż za podium

W drugim turnieju mistrzostw Polski w rugby 7 Juvenia Kraków uplasowała się tuż za podium. Krakowianie wygrali pewnie oba mecze grupowe, ale ulegli mistrzom Polski oraz gospodarzom zawodów w starciach o miejsca na podium

Rozstawiona na pierwszej pozycji w grupie B Juvenia, na początek zmagań pewnie pokonała Kaskadę Szczecin 49:7 oraz RK Unisław 35:0. W meczu półfinałowym czekało krakowian trudne zadanie - starcie z mistrzami Polski - Posnanią. Podczas poprzedniego turnieju obrońcy tytułu okazali się minimalnie lepsi w finale. Tym razem również nie pozwolili sobie na pierwszą od długiego czasu porażkę. Posnania wygrała 28:14, a Juvenii została walka o "brąz". Starcie ze Skrą Warszawa zakończyło się jednak minimalną porażką 14:17.

Po dwóch, jesiennych turniejach przyszedł czas na przerwę zimową. Mistrza Polski w olimpijskiej odmianie rugby wyłonią dwa turnieje wiosenne. Walka zapowiada się pasjonująco. Co prawda Posnania, z dwoma zwycięstwami i 40 punktami na koncie, dość pewnie przewodzi stawce, ale 32 "oczka" mają aż trzy zespoły, zajmując ex aequo drugie miejsce: Juvenia, Orkan oraz Skra.

Klasyfikacja Mistrzostw Polski w rugby 7 po dwóch turniejach
1. Posnania Poznań - 40 pkt.
2. Juvenia Kraków - 32 pkt.
2. Orkan Sochaczew - 32 pkt.
2. Skra Warszawa - 32 pkt.
5. Tytan Gniezno - 22 pkt.
6. Kaskada Szczecin - 20 pkt.
7. Rugby Wrocław - 13 pkt.
8. KS Budowlani Łódź - 8 pkt.
9. RT Olsztyn - 6 pkt.
10. RK Unisław - 4 pkt.
11. RK Koszalin - 2 pkt.