Juvenia mistrzem Polski weteranów

W sobotę Juvenia Kraków, do tegorocznych sukcesów młodzieży dołożyła mistrzostwo Polski najbardziej doświadczonej grupy wiekowej - weteranów. Podczas turnieju w Poznaniu krakowskie Smoki wygrały wszystkie cztery mecze i nie tracąc ani jednego punktu sięgnęli po złote medale.

Do rywalizacji obok krakowian stanęły zespoły Posnanii, Lechii Gdańsk, Pogoni Siedlce oraz Orkana Sochaczew. Juvenia przywiozła do stolicy Wielkopolski niemal cały skład, który w 2009 roku sięgnął po brązowy medal Ekstraligi, więc od początku traktowana była jako jeden z faworytów. Rugbiści nie zawiedli tych oczekiwań i już w pierwszym starciu wygrali z Pogonią Siedlce 22:0.

W kolejnych meczach Smoki nie zamierzały się zatrzymywać. Pokonały kolejno Orkan Sochaczew 17:0, Posnanię – również 17:0 i na koniec Lechię Gdańsk 12:0. Ten ostatni mecz był zarazem finałem, decydującym o tym, która z dwóch drużyn wywalczy tytuł mistrzowski. Twarda walka, zwłaszcza w formacji młyna trwała do ostatnich sekund starcia, ale obrona Juvenii pozostała nieporuszona i nie pozwoliła rywalom na zdobycie choćby jednego przyłożenia.

- To ogromna radość dla całej ekipy, która przez lata walczyła o ligowe medale. Mieliśmy kompletny, szeroki i równo grający skład. Ktokolwiek wchodził z ławki był wzmocnieniem i jeszcze bardziej podkręcał tempo. Trzeba też zauważyć, że realizowaliśmy wciąż taktykę trenera Andrzeja Kozaka, którą wprowadził do Juvenii, gdy poprowadził nas do pierwszego seniorskiego podium w historii klubu – podkreślił kapitan zespołu Tomasz Nowak.

Do drużyny z Krakowa powędrowały również dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Janusz Wilk, a najbardziej wyróżniającym się graczem drugiej linii młyna został Grzegorz Falk. Były reprezentant Polski miał podwójne powody do radości, gdyż kilkanaście godzin wcześniej przyszła na świat jego córka.

W mistrzowskiej drużynie zagrali: Waldemar Nawrot, Grzegorz Kiraga, Tomasz Zagrajek, Tomasz Świadek, Grzegorz Falk, Maciej Mączka, Rafał Budka, Kajetan Cyganik, Tomasz Nowak, Konrad Jarosz, Paweł Wojciechowski, Mariusz Zagórowski, Anthony Carpentier, Dariusz Smoleń, Eric Ciboule, Marcin Sokołowski, Grzegorz Zawojski, Jacek Bielawski, Janusz Wilk, Zbigniew Szymczyk, Jarosław Guzda, Maciej Czekański, Marcin Stanik, Mark Bryan.