Udany start rugbistek Juvenii

Juvenia Kraków pojechała na pierwszy turniej Mistrzostw Polski Kobiet w okrojonym składzie, ale mimo to zdołała sięgnąć po trzecie miejsce. Brązowe medale przywiezione z Gietrzwałdu dały sporo satysfakcji, ponieważ nasze rugbistki wywalczyły je po bardzo zaciętych pojedynkach z Diablicami Ruda Śląska.

W składzie Juvenii zabrakło juniorek, które w ten sam weekend grały w międzynarodowym turnieju Kraków Sevens. Skład Smoczyc jest jednak stabilny od kilku lat, więc zawodniczki bardzo chciały sprawdzić się po sezonie przygotowawczym ze swoimi konkurentkami. Mecze grupowe z Biało-Zielonymi i Posnanią pokazały, że nadal mają sporo do dopracowania w grze obronnej, przeciwko szybkim przeciwniczkom z dwóch czołowych ekip.

- Plan minimum na ten turniej zakładał dwa zwycięstwa z Rudą Śląską i utrzymanie się w pierwszej trójce - relacjonowała grająca trenerka Juvenii, Magdalena Korona. - Pierwsze starcie z Rudą było bardzo wyrównane, obie drużyny sprawdzały nawzajem swoje możliwości po okresie przygotowawczym. Zremisowałyśmy 12:12. Ważny mecz o trzecie miejsce, w którym ponownie miałyśmy spotkać się z Rudą, zaczął się dla nas niepomyślnie. Straciłyśmy jako pierwsze punkty po dobrej ofensywnej akcji Diablic. Smoczyce nie lubią takich prztyczków w nos, więc kolejne trzy przyłożenia pod rząd były już nasze. Grałyśmy szeroko ręką, wykorzystując luki w obronie Rudy. Pewnie wykonałyśmy też wszystkie podwyższenia - komentowała zadowolona.

Diablice tuż przed końcem meczu zdobyły jeszcze jedno przyłożenie, ale to nie miało wpływu na ostateczny rezultat i zwycięstwo krakowianek. Smoczyce mogły cieszyć się z trzeciego miejsca pod wodzą "nowej-starej" kapitan. Stery w zespole na boisku przejęła ponownie Aleksandra Drozd, którą pod jej nieobecność i treningi w Portugalii zastępowała Magdalena Korona.

Kolejny turniej mistrzostw Polski kobiet odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 września w Gdańsku. Awans do najwyższej ligi w miejsce Rudy Śląskiej wywalczyła Legia Warszawa. - Tym razem zameldujemy się na turnieju już w pełnym składzie, więc Legię czeka ciężka przeprawa - zapowiedziała Magdalena Korona.