Smoczyce znów powalczą o medal

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się nowy sezon mistrzostw Polski kobiet w rugby 7. Pierwszy turniej zaplanowano w Gietrzwałdzie i oczywiście nie zabraknie na nim rugbistek Juvenii Kraków, które wznawiają rozgrywki jako brązowe medalistki!.

Smoczyce trenowały zawzięcie już od początku sierpnia. - Sezon wakacyjny poświęciłyśmy na wzmocnienie szybkości i wytrzymałości. Teraz skupiamy się już na schematach gry i współpracy na boisku, żeby jak najlepiej połączyć nasze indywidualne cechy i szlifować mocne strony – powiedziała Agnieszka Choczyńska podczas porzedzającej start rozgrywek konferencji prasowej.

Medal wywalczony po raz pierwszy w historii kobiecego rugby w Krakowie, mocno zmotywował Smoczyce do wytężonej pracy, ale też pobudził ambicje. – Skład nie uległ wielkim zmianom, więc będziemy grać tymi samymi, lecz już bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Na pewno nie osiadamy na laurach. Chcemy więcej! Wierzymy w swoje umiejętności, a medal tylko utwierdził nas w tym przekonaniu, że stać nas na zrobienie kolejnego kroku. Chcemy więc walczyć w tym roku o więcej. Zarówno w cyklu mistrzostw, jak i pucharu Polski – zaznaczyła Aleksandra Drozd.

Kibice w Krakowie również będą mieli okazję zobaczyć rugbistki Juvenii w akcji, ponieważ już 12 października, na krakowskich Błoniach zostanie rozegrana trzecia runda mistrzostw Polski w rugby 7 kobiet. Szczegóły już wkrótce!