Smoczyce tuż za podium

Rugbistki Juvenii Kraków tym razem zakończyły zmagania tuż za podium. W VI Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Warszawie stoczyły dwa bardzo wyrównane pojedynki z Diablicami z Rudy Śląskiej, ale w decydującym spotkaniu musiały uznać ich wyższość...

Dwie czołowe ekipy mistrzostw Polskich nadal pozostają poza jakimkolwiek zasięgiem innych drużyn. Black Roses z Poznania i Ladies z Gdańska wysoko pokonały krakowianki w meczach eliminacyjnych. W starciu z Diablicami padł natomiast remis 19:19. Jak łatwo było się domyślić, również siódemka ze Śląska była przeciwnikiem naszego zespołu w starciu o trzecią lokatę. Niestety to właśnie Diablice zachowały więcej sił i zimnej krwi, wygrywając 24:7.

W kolejnym turnieju Juveniia zagra więc w niższej grupie, więc podstawowym zadaniem będzie dla niej wywalczenie awansu do cztero-zespołowej Ekstraligi przed finałowym turniejem. W klasyfikacji generalnej przewaga Juvenii jest na tyle znacząca, że w przypadku wspomnianego awansu, Smoczyce będą już niemal pewne historycznych - brązowych medali.

Kolejny turniej w Rudzie Śląskiej już 18 maja.

Wyniki meczów
Juvenia Kraków v Black Roses Posnania Poznań 5:40
Biało Zielone Ladies Gdańsk v Juvenia Kraków 52:0
Juvenia Kraków v Diablice Ruda Śląska 19:19
Finał o III miejsce: Juvenia Kraków v Diablice Ruda Śląska 7:24

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 57
2. Black Roses Posnania Poznań 51
3. RzKS Juvenia Kraków 44
4. Diablice Ruda Śląska 33
5. RC Legia Warszawa 31
6. AZS AWF Warszawa 28
7. Miedziowe Lubin 26
8. KS Rugby Gietrzwałd 14
9. Biało-Zielone Ladies II Gdańsk 10
10. Tygrysice Orkan Sochaczew 6
11. Łódzkie Rugby Kobiet KS Budowlani 2
12. RC Legia II Warszawa 1