Smoczyce przezimują na 4. miejscu

Rugbistki Juvenii Kraków minimalnie przegrały mecz o trzecie miejsce podczas ostatniego jesienią turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7 i przerwę zimową spędzą na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu

Po turnieju w Krakowie, w połowie października, Smoczyce wróciły do Ekstraligi i w Rudzie Śląskiej mierzyły się z najmocniejszymi drużynami z Polski. W pierwszym meczy Juvenia uległa Biało-Zielonym Ladies Gdańsk 5:52, a honorowe punkty zdobyła Monika Dutka. W drugim spotkaniu fazy zasadniczej krakowianki pokonały Diablice z Rudy Śląskiej 19:10. Punktowały Aleksandra Drozd, Polina Danilevich i Monika Dutka, a cztery "oczka" z podwyższeń dorzuciła grająca trener Magda Korona. W ostatnim mecz fazy grupowej, lepsze od biało-niebieskich okazały się Black Rosses Possnania 27:7 i tu znów na polu punktowym zameldowała się Monika Dutka, a podwyższała Magda Korona.

Po fazie grupowej, w meczu o trzecie miejsce Juvenia spotkała się ponownie z gospodyniami turnieju. Mimo zaciętej i twardej walki, tym razem Diablice okazały się lepsze, wygrywając różnicą jednego podwyższeniem 19:17. Punkty zdobywały Monika Dutka, Polina Danilevich, Joanna Kucera i z podwyższenia Magda Korona.

Taki wynik IV turnieju, plasuje Juvenię po rundzie jesiennej na czwartym miejscu klasyfikacji generalnej. Przed Smoczycami teraz okres przygotowań do rundy wiosennej, w której planują powrót na podium mistrzostw Polski!

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 40
2. Black Roses Posnania Poznań 36
3. Diablice Ruda Śląska 29
4. RzKS Juvenia Kraków 28
5. RC Legia Warszawa 27
6. AZS AWF Warszawa 19
7. KS Rugby Gietrzwałd 17
8. KS Budowlani Łódź 11
9. Flota Gdynia 06
Venol Atomówki Łódź 06
11. RC Legia II Warszawa 02
Girls Rugby Team Olsztyn 02