Rugbistki po konsultacji w Szczyrku

W niedzielę w Szczyrku zakończyło się zgrupowanie rugbistek Juvenii Kraków. Trzy dni intensywnych treningów pod okiem Piotra Sadowskiego i Bartka Dąbkowskiego zwieńczył sparing z Miedziowymi Lubin.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku do nowego sezonu przygotowywało się 17 zawodniczek Juvenii Kraków. Były wśród nich zarówno rugbistki od lat grające w biało-niebieskich barwach, jak i te pozyskane z innych polskich klubów. Dość niespodziewanie w grupie pojawiła się również Sara Polacek - rugnistka z USA, która za oceanem gra w odmianę 15-osobową. Choć siódemki były dla niej nowością, doświadczenie i boiskowe ogranie było widoczne na pierwszy rzut oka. Sztab szkoleniowy bardzo wysoko ocenił jej umiejętności.

Na konsultację w Szczyrku złożyły się trzy treningi na matach oraz cztery treningi na boisku oraz sparing z Miedziowymi Lubin.

- Mocno przepracowane treningi na boisku pokazały gdzie możemy odnaleźć nasze silne strony, a gdzie pozostają niedociągnięcia i elementy wymagające doszlifowania. Najlepszym testem okazał się oczywiście sparing z Miedziowymi Lubin, które specjalnie przyjechały do nas na zgrupowanie. Zespół mógł sprawdzić swoje możliwości przed zbliżającym się początkiem sezonu, a ja miałem szansę wypróbowania różnych ustawień i przesunięcia kilku zawodniczek pomiędzy pozycjami, by sprawdzić gdzie najlepiej się odnajdują. To największy pozytyw i bardzo mnie to cieszy - relacjonował Piotr Sadowski.

- Postawa zawodniczek była bardzo zadowalająca i daje nadzieję na sukces w najbliższym turnieju - 1 kwietnia w Lubinie - zakończył szkoleniowiec.