Młode rugbistki znów złote

Młode rugbistki Juvenii Kraków obroniły tytuł mistrzyń Polski, wywalczony przed rokiem. W ostatnim turnieju uległy w finale Venol Atomówkom Łódź, ale zaliczka wypracowana w poprzednich rundach wystarczyła, by utrzymać pozycję lidera i ponownie sięgnąć po złoto!

W ostatnim turnieju w Łodzi, młodym rugbistkom Juvenii wystarczył awans do finału, by zapewnić sobie końcowy triumf w cyklu mistrzostw Polski kobiet U16. Podopieczne Łukasza Kościelniaka wygrały cztery z poprzednich pięciu turniejów, więc o medal mogły być spokojne. W fazie grupowej zdecydowały zaś o jego kolorze. Krakowianki pokonały najpierw Diablice z Rudy Śląskiej 31:0, a następnie Ogniwo Sopot Women's Rugby 40:0 i Rugby Kobiet K.S. Budowlani Łódź 29:5.

W finale, z pewnych mistrzostwa krakowianek zeszło już ciśnienie i mobilizacja. Wykorzystały to rywalki, by wygrać ostatni turniej sezonu. Venol Atomówki Łódź na osłodę pokonały mistrzynie 21:14.

Medal wywalczyły: Marta Morus, Laura Uroda, Julia Druzgała, Anna Nawara, Laura Szarek, Katarzyna Wodarka, Kinga Kiełbasa, Aneta Olejniczak, Donata Uliczka
Trenerzy: Łukasz Kościelniak, Piotr Sadowski
Kierownik: Marta Jarecka
Fizjo: Piotr Wiśniewski

Najlepsze zawodniczki:
Nela Wójcik - Venol Atomówki Łódź
Anna Nawara - RzKS Juvenią Kraków
Aniela Kołodziejczak - Ogniwo Sopot Women's Rugby.

Klasyfikacja Turnieju:
1. Venol Atomówki Łódź
2. RzKS Juvenia Kraków
3. Ogniwo Sopot Women's Rugby
4. Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź
5. RC Orkan Sochaczew Tygrysice
6. Diablice Ruda Śląska

Klasyfikacja Generalna:
1. RzKS Juvenia Kraków
2. Venol Atomówki Łódź
3. Ogniwo Sopot Women's Rugby
4. RC Orkan Sochaczew Tygrysice
5. Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź
6. Diablice Ruda Śląska
7. Venol Atomówki Łódź II
8. Warriors Nowogrodziec