Juniorki idą po złoto

Juniorki Juvenii Kraków mają szansę wywalczyć trzecie z rzędu "złoto" w mistrzostwach Polski U16 kobiet w rugby 7. Podopieczne Łukasza Kościelniaka, tym razem prowadzone w zastępstwie przez Piotra Sadowskiego, pewnie wygrały przedostatni turniej w Sopocie i o przypieczętowanie udanego sezonu powalczą 18 lipca w Krakowie!

Młode zawodniczki zdominowały rywalizację w Sopocie, a pierwsze punkty straciły dopiero w finale, który wygrały z Rugby Kobiet KS Budowlanymi Łódź 22:10. Ich doskonała dyspozycja zaskoczyła nawet Łukasza Kościelniaka, który w tym samym czasie musiał zająć miejsce na ławce trenerskiej podczas meczu juniorów w Łodzi.

- Trochę bałem się powrotu do gry po pandemii i wynik był dla mnie w pewnym stopniu niespodzianką. Jest jednak efektem pracy, jaką zawodniczki włożyły w treningi podczas dwóch krótkich, weekendowych zgrupowań w Krakowie i tygodniowej konsultacji pod koniec czerwca. Był więc czas, by poukładać zespół, ale równie ważne było też to, że dziewczyny nie przespały okresu zamknięcia i dobrze go przepracowały w domach. Widać było to choćby w meczu finałowym, na który zachowały zdecydowanie więcej sił niż ich rywalki - podkreślił Łukasz Kościelniak.

W grupie rugbistki Juvenii pokonały 29:0 przeciwniczki z Sopotu i 27:0 zespół Tygrysic Sochaczew. W półfinale krakowianki nie dały szans Amazonkom KS Budowlanym Lublin, wygrywając 41:0. - Dopiero Budowlane w finale były w stanie położyć nam punkty, w tym jedno z nich padło, kiedy graliśmy w osłabieniu po żółtej kartce. Możemy więc teraz śmiało powiedzieć, że chcemy 18 lipca w Krakowie postawić kropkę nad "i", zdobywając kolejny tytuł mistrzyń Polski - zakończył szkoleniowiec młodej drużyny żeńskiej.

Klasyfikacja po trzech turniejach MPK U16:
1. RzKS Juvenia Kraków - 58 punktów
2. Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź - 54 punktów
3. Ogniwo Sopot Women's Rugby - 46 punktów
4. Venol Atomówki Łódź - 42 punktów
5. Tygrysice RC Orkan Sochaczew - 24 punktów
6. Amazonki KS Budowlani Lublin - 14 punktów
7. Diablice Ruda Śląska - 12 punktów