Brązowe Smoczyce!

Rugbistki Juvenii Kraków odniosły kolejny sukces, z przytupem otwierając i zamykając turniej w gościnnej Rudzie Śląskiej. Podopieczne Piotra Sadowskiego wywalczyły trzecie miejsce i zachowały miejsce wśród najlepszych drużyn nad Wisłą.

Krakowianki rozpoczęły zmagania od zwycięstwa 33:17 nad AZS AWF Warszawa Rugby. Kolejne spotkania fazy grupowej były już trudniejszą przeprawą. Bardzo wymagające i twarde fizycznie starcia z obecnymi mistrzyniami Polski – Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk oraz pretendentkami do tytułu Black Roses Posnania, zakończyły się odpowiednio wynikami 5:21 oraz 5:26.

W półfinale Smoczyce ponownie zmierzyły się z zawodniczkami z Gdańska, które ponownie wykorzystywały swoje ogromne doświadczenie i pewnie triumfowały. W starciu o brąz to jednak znów Juvenia była górą, ponownie pokonując warszawskie Syrenki, tym razem 29:5. Tak okazałe zwycięstwo było efektem zaangażowania, twardej i dobrze współpracującej obrony oraz szerokiej gra ręką.

Rugbistki nie mają teraz wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już w najbliższy weekend zagrają w kolejnym turnieju eliminacyjnym MP. Tym razem rywalizacja przenosi się do Lubina.

Juvenia zagrała w składzie: Magda Korona, Aleksandra Drozd, Aśka Kucera, Marta Jarecka, Karolina Warzecha, Polina Danilevich, Beata Juszczak, Agnieszka Choczyńska, Paulina Łatak, Marcelina Wszołek-Duda, Monika Dutka, Iwona Zaklikowska.