Złoci juniorzy

Drużyna juniorów Juvenii Kraków powtórzyła sukces sprzed roku i wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w rugby 7. Trener Łukasz Kościelniak nie ukrywał, że do Lublina zespół jechał w najmocniejszym składzie i jedynym celem była obrona tytułu.

Droga do zwycięstwa nie była jednak prosta, bo już w pierwszym meczu turnieju Smoki rozegrały "finał" z drużyną Orkana Sochaczew, która miała takie same szanse na złoto. - Wygraliśmy 24:12 jednak było to najcięższe ze wszystkich spotkań rozegranych w całym cykl - przyznał Łukasz Kościelniak.

Kolejne mecze nie miały większej historii. Juvenia odniosła wysokie zwycięstwa nad Pogonią Siedlce, Budowlanymi Łódź i Budowlanymi Lublin, które dały jej obronę tytułu i upragnione złoto. - Zagraliśmy bardzo dobre zawody, konsekwentnie zmierzając do celu od pierwszego spotkania. Momentami łapałem się za głowę z niedowierzania po ofensywnych akcjach naszego zespołu. Chłopaki pokazali, że obecnie nie mają sobie równych w kraju, a większość z nich będzie również spora podporą reprezentacji juniorów w rugby 7 na sierpniowych mistrzostwach Europy - podsumował trener złotej drużyny.

Wyniki Juvenii podczas III Turnieju MPJ w rugby 7:
RzKS Juvenia Szkoła Gortata Kraków - RC Orkan Sochaczew 24:12
KS Budowlani Lublin - RzKS Juvenia Szkoła Gortata Kraków 0:38
RzKS Juvenia Szkoła Gortata Kraków - MKS Pogoń Siedlce 47:17
KS Budowlani Łódź - RzKS Juvenia Szkoła Gortata Kraków 7:31