Pierwsze potknięcie juniorów

Juniorzy Juvenii Kraków przegrali pierwszy mecz od bardzo długiego czasu. Wspaniałą passę Młodych Smoków przegrali KS Budowlani Łódź, pokonując Smoki 55:20 w meczy, który w zasadzie decydował o złotym medalu mistrzostw Polski U18 w sezonie 2019/2020.

Przebieg spotkania pokrótce opisał szkoleniowiec Juvenii Łukasz Kościelniak. - To spotkanie nie ułożyło się dla nas za dobrze. Broniliśmy się nieźle przez pierwsze dziesięć minut, ale to było właśnie kluczowe - broniliśmy się, a nie prowadziliśmy grę. Kilka prostych błędów, gdzieś głupio straciliśmy piłkę i przeciwnik dwukrotnie przyłożył w słupach. Zrobiło się 14:0, ale udało nam się zmniejszyć dystans wykorzystują dwa rzuty karne, ale tylko na chwilę. Kolejne błędy i słabsza dyspozycja sprawiła, że mecz zakończył się wynikiem 55:20 dla gospodarzy. Od trzech lat nie przegraliśmy tak wysoko w kategorii juniorów, więc porażka trochę boli, ale też w żadnym mieczu nie popełniliśmy tylu błędów - relacjonował trener krakowskiej młodzieży.

- Muszę pogratulować Budowlanym - dodał Kościelniak. - Byli dużo lepiej przygotowani do tego spotkania, mieli więcej argumentów i zasłużenie wygrali.

KS Budowlani Łódź v RzKS Juvenia Szkoła Gortata Kraków 55:20 (24:6)
Budowlani: Mateusz Zjawiony 20, Wiktor Wilczuk 10, Makary Madej 10, Patryk Chain 5, Artur Rembowski 5, Szymon Wawrzyniak 5 pkt
Juvenia: Patryk Sakwa 10, Danylo Pryshianyi 5, Arsenii Pasthukov 5.
Żółta kartka: Radion Yavorshchuk (Juvenia)