Młode Smoki na MEU18 w rugby 7

Reprezentacja Polski juniorów w olimpijskiej odmianie rugby zajęła 9. miejsce podczas turnieju w litewskim Poniewieżu. Skład kadry zdominowali zawodnicy Juvenii. Jakub Seklecki powołał aż siedmiu młodych Smoków, którzy nie ustąpili pola nawet doskonale przygotowanym drużynom Hiszpanii i Portugalii.

W imprezie wzięło udział 16 reprezentacji podzielonych w eliminacjach na cztery grupy. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy miały rywalizować w finałach Cup, trzeci i czwarty zespół w finałach Challenge Trophy. Turniej w Poniewieżu był jednocześnie kwalifikacjami do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018, awansował do nich zwycięski zespół Francji.

W fazie grupowej młodzi Polacy nie mieli łatwej przeprawy. Hiszpania i Portugalia nie tylko od lat rozwijają rugby siedmioosobowe, ale to przede wszystkim kraje, które ugruntowały już swoją pozycję na europejskiej scenie. Z Hiszpaniami po bardzo zaciętym boju, Biało-Czerwoni przegrali zaledwie 17:22. Z Portugalią prowadzili do przerwy 14:12, ale ostatecznie ulegli 21:34. Wygrana z Luksemburgiem 29:12 dała im prawo gry w ćwierćfinale Challenge Trophy.

Na drodze do pucharu, nasza reprezentacja pokonała Szwecję 29:0, Litwę 29:7 oraz w finale mocnych Rosjan 26:24. Tym samym kadra uplasowała się na 9. miejscu.

Zawodnicy Juvenii, którzy reprezentowali Polskę na Litwie: Marcin Morus, Artur Bryl, Bartłomiej Janeczko, Jakub Rapacz, Michał Jurczyński, Mateusz Polakiewicz i Oskar Dębiński