Młode Smoki kończą sezon wysokim "C"

O takim zakończeniu rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów, młody zespół Juvenii Kraków mógł tylko pomarzyć. W minioną środę Młode Smoki pewnie pokonały RC Orkan Sochaczew 62:10 i zakończyły sezon z zaledwie jednym przegranym meczem na koncie. Tym samym krakowianie zapracowali na medal - jakiego będzie koloru zdecyduje ostatni mecz między Budowlanymi Łódź i Pogonią Siedlce.

Od samego początku spotkanie krakowianie przeważali, mimo że rywale przywieźli pod Wawel bardzo mocna formację młyna, która mogła stanowić duże zagrożenie.

- Trochę obawialiśmy się tego meczu, ponieważ Orkan przyjechał z bardzo silnym młynem. Każdy z zawodników ważył ponad 100kg - w porównaniu z naszym ważyli w sumie pewnie o 200-250kg więcej. Aczkolwiek już pierwsze związanie pokazało, że te kilogramy nie są takie straszne, bo nawet kilka razy pchnęliśmy rywala i konsekwentnie prowadziliśmy grę. Wiedzieliśmy, że musimy grać szeroko i spróbować zmęczyć rywali. Świetne zawody, zwłaszcza pod kątem gry nogą zanotował nasz łącznik ataku Igor Kocimski, który skutecznie oddalał i przenosił grę, a z jego kopów wyprowadziliśmy kilka groźnych i skutecznych ataków. Włącznie z kopem crossowym na skrzydło, który przechwycił Jakub Spórna i położył punkty za słupami - relacjonował trener Łukasz Kościelniak.

Szkoleniowiec Młodych Smoków przyznał, że jego podopieczni rozegrali bardzo dobre zawody i gdyby byli w podobnej dyspozycji kilka dni wcześniej w Łodzi, wynik mógłby być zupełnie inny. - Myślę, że w meczu przeciwko Budowlanym wyglądaliśmy trochę tak, jak Orkan dziś w pojedynku z nami. Szybko zdobyliśmy dwa przyłożenia i mogliśmy spokojnie prowadzić grę, powiększając przewagę. Stawka była duża, bo gdybyśmy tego meczu nie wygrali, moglibyśmy stracić medal. A teraz jesteśmy już pewni krążka, nie wiemy tylko jeszcze jakiego będzie koloru. W weekend Budowlani grają z Pogonią i jeśli wygrają, wywalczymy srebrne medale, jeśli na odwrót, do Krakowa przyjedzie "brąz". Oby się to rozstrzygnęło na boisku, a nie poza nim - zakończył znacząco Kościelniak.

Juvenia Kraków - RC Orkan Sochaczew 62:10 (29:5)
Juvenia: Igor Kocimski 20, Jakub Spórna 15, Patryk Sakwa 7, Nikita Hostiuk 5, Danilo Prysiażny 5, Radion Jaworszczuk 5, Maciej Antczak 5
Orkan: Kamil Zieliński 5, Damian Rogowski 5