Młode Smoki celują w złoto

Po kilku latach dominacji drużyna juniorów Juvenii Kraków ponownie zagra w roli faworyta. Finałowy turniej o mistrzostwo Polski w rugby 7 odbędzie się już 28 czerwca w Krakowie. O „złocie” w odmianie 15-osobowej zadecydują trzy zaległe mecze Centralnej Ligi Juniorów. Ze względu na pandemię zrezygnowano z przeprowadzenia turnieju finałowego.

W ramach przygotowań, Młode Smoki odbyły trzydniowe zgrupowanie stacjonarne, zakończone meczem sparingowym z zespołem seniorów. – Zawodnicy dobrze wykorzystali te trzy intensywne dni treningów, więc ich grę w niedzielnym teście oceniam bardzo dobrze. Pierwszy prawdziwy sprawdzian czeka nas w najbliższą sobotę 20 czerwca, kiedy o 13:00 zagramy Pogonią Siedlce. To podobnie jak my niepokonany dotąd zespół. Następnie zmierzymy się z innymi faworytami – KS Budowlanymi Łódź, a na koniec z zawsze groźnym Orkanem Sochaczew. Droga do mistrzostwa będzie znacznie trudniejsza niż przed rokiem, ale chcemy aby złoto zostało w Krakowie – zapowiedział trener Łukasz Kościelniak.

Szkoleniowiec młodzieży Juvenii większe szanse na złoto upatruje w olimpijskiej odmianie siedmioosobowej. – Po jesieni jesteśmy liderami, a w finałowym turnieju 28 czerwca będziemy mieć atut własnego boiska. Część zawodników była w składzie podczas grudniowego turnieju w Dubaju, więc jestem przekonany o ich dużych możliwościach – dodał.