Juniorzy nie dali szans Budowlanym

Juniorzy Juvenii Kraków znów odnieśli pewne zwycięstwo. Po tym, jak rozbili Legię Warszawa 60:0, tym razem pokonali Budowlanych Lublin 47:12 w eliminacjach mistrzostw Polski. - Drugi rok z rzędu mamy bardzo mocną drużynę, więc celem musi być obrona tytułu - powiedział trener Łukasz Kościelniak.

Początek meczu w Lublinie był dość wyrównany. Młode Smoki popełniły kilka nie potrzebnych błędów, z których skorzystał przeciwnik. Z czasem jednak dominacja krakowian stawała się coraz wyraźniejsza. Juvenia dominowała w stałych fragmentach gry, wygrywając młyny i auty przeciwnika. Co więcej bardzo dobrze grą ataku kierował Artur Bryl. Łącznik wykorzystał również sześć z siedmiu kopów na słupy, nie mając wcale łatwej pozycji do zdobycia punktów. Do składu wrócił także Mateusz Polakiewicz, zdobywając od razu hat-tricka przyłożeń.

- Najważniejsze dla mnie jest to, że drużyna w stu procentach realizowała założenia taktyczne. Straty punktowe wynikały z dwóch prostych błędów, ale mimo to mieliśmy mecz pod kontrolą. Teraz czeka nas pojedynek z Arką Gdynia w Krakowie - zapowiedział Łukasz Kościelniak.

KS Budowlani Lublin - RzKS Juvenia Szkoła Gortata Kraków 17:42 (5:19)
Budowlani: Wojciechowski 5, Michno 5, Siedlecki 2.
Juvenia: Bryl 17, Polakiewicz 15, Szwarc 10, Syska 5