Wiadomości o rugby

3 kolejka SUPER RUGBY video

Rugby.info.pl - 16 luty 2020

SUPER RUGBY – runda 3

Wyniki:

Blues 8-25 Crusaders
Rebels 24-10 Waratahs
Sunwolves 17-43 Chiefs
Hurricanes 38-22 Sharks
Brumbies 22-23 Highlanders
Lions 30-33 Stormers
Jaguares 43-27 Reds

Kategorie: Wiadomości o rugby

Sparing reprezentacji Polski w rugby. Ogniwo Sopot ma nowy herb.

Wiadomości o rugby - 16 luty 2020
Reprezentacja Polski w rugby ma za sobą pierwsze zgrupowanie w 2020 roku. Odbyło się ono w Sopocie, gdzie biało-czerwoni sparowali w wymieszanych składach z graczami Ogniwa. Wszyscy, w tym 13 ...
Kategorie: Wiadomości o rugby

Rekordowy finał w Japonii

Rugby.info.pl - 16 luty 2020

Kibice rugby w Japonii nie tracą tempa, jeśli chodzi o zainteresowanie rozgrywkami z owalną piłką. W rozegranym w styczniu br. finale japońskiego rugby na poziomie uniwersyteckim, padł nowy rekord frekwencji zgromadzonych na trybunach widzów. Spotkanie finałowe w Tokio, pomiędzy drużynami Waseda i Meiji, obejrzało ponad 57 tysięcy osób. Było to 56 spotkanie finałowe w istniejących od 1964 roku japońskich rozgrywkach uniwersyteckich.  Jednocześnie dużym zainteresowaniem kibiców cieszą się również rozgrywki ligowe w Japonii, a ostatnie spotkanie pomiędzy drużynami Panasonic i Toyota obejrzało 37 tysięcy widzów. Z kolei kibice drużyny Kobe Steel, osiągnęli jak dotąd w tym sezonie, średnią 25 tysięcy osób na mecz.

Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o frekwencje na meczach rugby w Polsce, to wie każdy kto choć trochę śledzi nasze rozgrywki ligowe. Sytuacja jeszcze gorzej wygląda na meczach reprezentacji, a brak rozwoju w polskim rugby został również dostrzeżony przez zagranicznych obserwatorów rugby, co potwierdzają wpisy na tematycznych internetowych forach dyskusyjnych. Z kraju, który kilka lat temu wydawał się robić solidną robotę, zostało tylko wrażenie, że może mamy potencjał, ale coś nie idzie.

Kategorie: Wiadomości o rugby

WR: Jak z zawodnika zrobić trenera

Rugby.info.pl - 16 luty 2020

World Rugby zaprosił 34 profesjonalnych zawodników i zawodniczki z ośmiu krajów na kursy Level 1 i Level 2 w siedzibie Racing 92 na obrzeżach Paryża. Większość z nich będzie kończyć zawodową karierę, ale ich wiedza może być przekazana następcom jeżeli wybiorą drogę trenera rugby.

Plessis-Robinson, imponujący obiekt treningowy Racing 92 gościł zawodników i zawodniczki z Wysp Pacyfiku, krajów Ligi Celtyckiej i Południowej Afryki podczas pierwszych kroków w kierunku kariery trenerskiej. W kurcie uczestniczyli m.in. byli reprezentanci All Blacks, Joe Rokocoko i Chris Masoe, którzy rozpoczęli pracę w Racing 92 odpowiednio jako trener Akademii i trener obrony. – To był zaszczyt uczestniczyć w tym kursie, wiele się nauczyłem i zachęcam wszystkich do udziału w następnych – powiedział Masoe.

Po ukończeniu kursów, uczestnicy jako początkujący trenerzy powrócą do swoich klubów. Będą prowadzić dziennik sesji treningowych, meczów wnikliwie obserwując pracę swoich drużyn. Kursy Level 1 i 2 można wykorzystać jako odskocznię do dalszych, bardziej zaawansowanych. Ollie Atkins, reprezentantka gra obecnie we francuskim klubie Rouen, będzie kończyć karierę i przygotowuje się do swojego nowego miejsca w rugby: – Uważam, że był to niezwykle pouczający, wciągający i naprawdę przyjemny weekend. Dało mi to zupełnie nowe spojrzenie na coaching i sposób, w jaki przekazuje się wiedzę zawodnikom o różnych umiejętnościach i mocnych stronach.

Kurs Level 1 koncentruje się na zastosowaniu zasad rugby do gry drużyny, identyfikowaniu błędów technicznych, planowaniu i przeprowadzaniu sesji treningowych, stosowaniu zarządzania ryzykiem oraz wykazaniu zrozumienia zasad gry. Kurs poziomu Level 2 koncentruje się na identyfikacji technicznych i ogólnych umiejętności trenerskich, autorefleksji na temat własnych wyników jako trenera, rozwijaniu filozofii treningu i gry, identyfikacji metod treningowych i ich zastosowaniu we własnej praktyce, stosowaniu zasad ataku i obrony do analizy gry drużyny, wykorzystaniu analizy kluczowych czynników jako narzędzia poprawy gry zawodnika; bezpiecznym trenowaniu umiejętności indywidualnych, zrozumieniu koncepcji analiz oraz opracowaniu niektórych kryteriów wyboru.

Sesje były prowadzone przez wielu doświadczonych edukatorów trenerów, w tym Head of Technical Services World Rugby Marka Harringtona i trenerów World Rugby Johna Schropfera, Roba Clilverda, Anthony’ego Granję i Colina O’Hare’a.

Kurs w Plessis-Robinson był już szóstym tego typu, Harrington widział, jak poprzednie były odskocznią dla graczy, którzy zostali trenerami, przykładem jest Seremaia Bai z Fiji. Przewiduje również, że część uczestników ostatniego kursu podąży tą drogą. – To był ich pierwszy szczebel na trenerskiej drabinie, jeśli uda nam się z tego kursu pozyskać 10 szkoleniowców to będzie świetny wynik – powiedział.

Źródło: World Rugby

Kategorie: Wiadomości o rugby

Rugby. Venol Atomówki czują, że się sportowo rozwijają

Wiadomości o rugby - 16 luty 2020
Poziom sportowy jest wysoki – mówi Alicja Stefanowicz kapitan Venol Atomówek Łódź – widać dużą wiedzę o rugby w sztabie trenerskim, który umie przekazać nam dużo informacji w przystępny sposób.
Kategorie: Wiadomości o rugby

Rugby. Reprezentacja Polski sparowała w Sopocie. Ogniwo ma nowy herb

Wiadomości o rugby - 15 luty 2020
15 lutego 2020, godz. 19:30 autor: dak. Reprezentacja Polski w rugby ma za sobą pierwsze zgrupowanie w 2020 roku. Odbyło się ono w Sopocie, gdzie biało-czerwoni sparowali w wymieszanych składach z ...
Kategorie: Wiadomości o rugby

Wieści ze świata rugby.

Rugby.info.pl - 13 luty 2020

11 luty
Szef Anglii, Eddie Jones, ostrzegał przed rozszerzaniem turnieju Sześciu Narodów. Republika Południowej Afryki chce opuścić The Rugby Championship i dołączyć do rywalizacji w P6N. Jones uważa, że ​​nie jest to dobry pomysł.

Emily Scarratt została rekordzistką wszechczasów w reprezentacji Anglii kobiet. Od poniedziałku ma na koncie 539 punktów.

Reprezentant Szkocji Jonny Gray, został wykluczony z Pucharu Sześciu Narodów z powodu kontuzji.

Vincent Rattez początkowo sugerował, że cierpi na skręconą kostkę. Po dogłębnych badaniach skrzydłowy La Rochelle ma złamanie kości strzałkowej.

Montpellier: Picamoles wyrusza na wycieczkę
MHR sformalizował w czwartek przedłużenie kontraktu z numerem 8 Louis Picamoles (34, 82 selekcje) na dodatkowy sezon.

Wasps ogłosił, że dyrektor rugby Dai Young wycofuje się z obowiązków pierwszej drużyny w Ricoh Arena na okres przejściowy.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Budowlani Lublin będą mieć sekcję żeńską rugby. Plany są bardzo ambitne

Wiadomości o rugby - 13 luty 2020
Zarząd Budowlanych Lublin podjął decyzję o powołaniu sekcji kobiet i powstaniu drużyny dziewcząt U16, która stanie się częścią Akademii Rugby lubelskiego klubu. Amazonki, bo tak nazywają się rugbistki ...
Kategorie: Wiadomości o rugby

Budowlani Lublin będą mieć sekcję żeńską rugby. Plany są bardzo ambitne

Wiadomości o rugby - 12 luty 2020
Zarząd Budowlanych Lublin podjął decyzję o powołaniu sekcji kobiet i powstaniu drużyny dziewcząt U16, która stanie się częścią Akademii Rugby lubelskiego klubu. Amazonki, bo tak nazywają się rugbistki ...
Kategorie: Wiadomości o rugby

Strony

Subskrybuj Juvenia Kraków subskrybent - Wiadomości o rugby