Zbliża się start rugbowej wiosny!

Choć Smoki nigdy nie śpią, wielkimi krokami zbliża wiosna, a z nią moment, w którym zostanie przetestowany stopień przygotowania wszystkich krakowskich drużyn do nowego sezonu. Seniorzy rozegrają w marcu dwie kolejki Ekstraligi, seniorki rozgrzeją się przed walką o brąz mistrzostw Polski, podczas Pucharu Polski, a młodsze grupy wiekowe rozegrają mecze sparingowe i odbędą zgrupowania. Tegoroczna wiosna przyniesie wiele okazji do kibicowania Juvenii na Błoniach.

Jako pierwsi do gry powrócą seniorzy, którzy 16 marca o 15:00 zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Wcześniej jednak krakowian czeka pięciodniowy obóz w Szczyrku, wieńczący trzy miesiące przygotowań do nowego sezonu. W niedzielę, 10 marca Smoki rozegrają w Szczyrku mecz towarzyski z Dragonem Brno. W obozie tym będą uczestniczyć również juniorzy, którzy wiosną i wczesnym latem powalczą o powtórzenie sukcesów sprzed roku i potrójnego złotego medalu.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w marcu będzie dla Juvenii przyjazd Conrada Boshoffa z RPA, który poprowadzi trzydniową konsultację w Myślenicach, koncentrując się na przygotowaniu seniorów przed starciem z Lechią Gdańsk 31 marca. Południowoafrykański szkoleniowiec poprowadzi też jednak treningi dla innych, krakowskich drużyn, walczących w tym roku o medale.

30 marca do gry wrócą również seniorki. Smoczyce będą miały okazję rozgrzać się przed walką o medale mistrzostw Polski kobiet podczas Pucharu Polski w Gietrzwałdzie.

W ostatnią fazę wejdą również przygotowania młodzików, którzy od 21 do 24 marca zaplanowaną mają kadrę wojewódzką.

W kolejnych miesiącach dziać się będzie jeszcze więcej, a informacje o tym znajdziecie w zakładce Terminarz. Zapraszamy!