Sukces krakowskiej „siódemki” w Poznaniu

Juvenia Kraków wygrała swoją dywizję podczas pierwszego z tegorocznych turniejów mistrzostw Polski w rugby 7. Smoki w finale odprawiły wielokrotnego mistrza Polski w tej odmianie – Orkan Sochaczew 17:0 i za tydzień w Łodzi zmierzą się już z najlepszymi drużynami w kraju.

Walka o prymat w olimpijskiej odmianie rugby została podzielona na dwie dywizje. Do wyższej przystąpiły drużyny, które regularnie występowały w cyklu w poprzednim sezonie i zakwalifikowały się do turnieju finałowego. Juvenia musiała więc zacząć rywalizację z niższej półki.

- Cel był prosty: wygrać swoją grupę i awansować do elity – mówił trener krakowian, Łukasz Kościelniak, który podczas pierwszej rundy w Poznaniu wcielił się nie tylko w rolę szkoleniowca, ale pojawił się również w kilku meczach na placu gry.

Smoki na przetarcie rozbiły 47:0 Rugby Team Olsztyn. Potem przyszedł zacięty, i minimalnie przegrany mecz z Orkanem Sochaczew 5:7, jednak dzięki zwycięstwu 52:0 nad Szarżą Grudziądz drużyna awansowała do półfinału. Tam 47:0 rozbiła Werewolves Wąbrzeźno, by w decydującym starciu ponownie spotkać się z Orkanem. Tym razem to Juvenia była górą, wygrywając 17:0.

- Podczas pierwszego meczu z Orkanem dwóch naszych zawodników niefortunnie zderzyło się głowami szarżując tego samego rywala. Grzesiek Gołębiowski rozciął tylko skórę, ale Usaia Navia trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Ta sytuacja trochę nas rozbiła, ale w finale koncentracji już nie zabrakło i wypełniliśmy plan – relacjonował Kościelniak.

Podczas kolejnego turnieju w Łodzi, który odbędzie się w Łodzi 9 września w ramach obchodów 60-lecia Polskiego Związku Rugby, Juvenia zagra już w wyższej dywizji. Jej rywalami grupowymi będzie drużyna Posnanii (aktualni mistrzowie Polski) oraz AZS AWFiS Gdańsk.

W Poznaniu Juvenia zagrała w składzie: Maciej Dorywalski, Mariusz Tumiel, Andrei Cebotari, Marcin Siemaszko, Bartłomiej Sierant, Bartłomiej Fiszer, Grzegorz Gołębiowski, Arkadiusz Korusiewicz, Tomir Wiertek, Usaia Navia, Kamil Trzos oraz grający trener Łukasz Kościelniak.

Wyniki meczów Juvenii Kraków:
Olsztyn - Juvenia 0:47 (0:28)
Juvenia - Orkan 5:7 (0:0)
Szarża - Juvenia 0:52 (0:24)
Werewolves - Juvenia 0:47 (0:28)
Orkan - Juvenia 0:17 (0:5)

Klasyfikacja MPS7 po I Turnieju
1.Posnania Poznań 25 pkt
2.Lechia Gdańsk 23 pkt
3.GKR Tytan Gniezno 22 pkt
4.AZS AWFiS Gdańsk 21 pkt
5.Juvenia Kraków 20 pkt
6.RC Orkan Sochaczew 19 pkt
7.Rugby Bełchatów 18 pkt
8.Werewolves Wąbrzeźno 17 pkt
9.Rugby Team Olsztyn 16 pkt
10.Szarża Grudziądz 15 pkt

Dodaj komentarz