Smoki o włos od strefy medalowej Szczecin 7's

Siódemka Juvenii Kraków zajęła 5. miejsce w piątym turnieju Mistrzostw Polski w rugby 7. Krakowianie trafili do trudnej grupy z Orkanem Sochaczew i Posnanią. Minimalna porażka z pierwszą z wymienionych drużyn sprawiła, że Smokom nie udało się awansować do pierwszej czwórki i walczyć o medale.

W pierwszym meczu drużyna Biło-niebieskich prowadzona tym razem przez prezesa klubu Leszka Samela rozegrała bardzo wyrównany pojedynek z Orkanem Sochaczew. Nasi rugbiści przegrali niestety 5:12. W kolejny starciu Smoki uległy późniejszym finalistom – siódemce Posnanii 5:21 i pozostała im walka o miejsca 5-9.

W pierwszym starciu, krakowianie pewnie ograli AZS AWFiS Gdańsk 43:12. W decydującym starciu, mimo tego, że dwukrotnie tracili prowadzenie, zwyciężyli gospodarzy, Kaskadę Szczecin 19:14. Turniej wygrała Lechia Gdańsk pokonując w finale Posnanię 36:24.

Tym samym Juvenia zainkasowała 20 punktów w klasyfikacji Mistrzostw Polski, w której zajmuje 4. miejsce – tuż za czołową trójką: Posnania, Lechia, Tytan Gniezno.

Dodaj komentarz