Smoczy rok 2019

Może już trochę czasu upłynęło od ostatniego dnia 2018 roku, ale wciąż jesteśmy przed wznowieniem rozgrywek, więc warto pokrótce podsumować poprzedni sezon w wykonaniu różnych sekcji i grup wiekowych naszego klubu. Sukcesów - zwłaszcza wśród zdolnej młodzieży nie zabrakło!

Juniorki
Dobre wychowanie i etos gentlemanów każe rozpocząć od naszych Pań. Podopieczne Łukasza Kościelniaka nie miały sobie w tym sezonie równych. Sięgnęły pewnie po Mistrzostwo Polski w rugby siedmioosobowym i jesienią rozpoczęły walkę o powtórzenie sukcesu. Ich głównymi rywalkami w drodze po tytuł są Atomówki BBRC, które wygrały jeden z turniejów cyklu, ale młode rugbistki z Krakowa jak na razie pozostają liderkami. Ich doskonała postawa skutkuje też oczywiście licznymi powołaniami do reprezentacji!

Seniorki
Z początkiem lata rugbistki Juvenii wywalczyły swój największy sukces w historii istnienia sekcji - czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski. Medal był o krok, więc pozostała sportowa złość, którą Smoczyce doskonale przełożyły na wynik sportowy jesienią. We wszystkich turniejach nowego sezonu, podopieczne Magdy Korony stanęły na podium i tym samym zajmują trzecie miejsce w cyklu. Cel na wiosnę - utrzymać pozycję i powalczyć o pierwszy w historii medal!

Juniorzy
Bez dwóch zdań drużyna roku 2018. Nasi juniorzy zdobyli najpierw Puchar Polski, potem mistrzostwo Polski w rugby 7, a na koniec mistrzostwo Polski w rugby 15. Przypieczętowaniem wspaniałego roku było zaproszenie i wyjazd na wielki, międzynarodowy turniej w Dubaju. Tam, nasi juniorzy zajęli 15. miejsce, ale zyskali bezcenne doświadczenia z meczów przeciwko zespołom z RPA. Część zawodników złotej drużyny przyczyniła się także jesienią do zdecydowanie lepszych wyników zespołu seniorów, a Michał Jurczyński i Bartłomiej Janeczko zapracowali na powołania do reprezentacji Polski seniorów. Grupę od początku prowadzi trener Łukasz Kościelniak.

Kadeci
Zespoł kadetów wywalczył piąte miejsce podczas finału mistrzostw Polski. Być może nie w bezpośrednim sąsiedztwie podium, ale za to z wielkimi nadziejami na przyszłość. Zawodnicy z upływem sezonu grali i czuli się ze sobą coraz lepiej, więc kolejne sezony mogą przynieść doskonałe wyniki tej grupy, co częściowo pokazała już faza jesienna rozgrywek.

Seniorzy
Po trudnej, pierwszej części sezonu Ekstraligi, prawdziwa wiosna nastała dla Juvenii dopiero jesienią. Schematy, nad którymi pracował trener Konrad Jarosz, wspomagany przez Conrada Boshoffa, zaczęły przynosić efekty. Ciężko przepracowany okres przygotowawczy z Janem Głazkiem i wzmocnienie, jakim okazali się juniorzy przyniosły bardzo pozytywny rezultat. Smoki wygrały pięć z sześciu meczów, a do kompletu zwycięstw zabrakło zaledwie trzech "oczek" podczas wyjazdowego meczu z Arką Gdynia. Drużyna rokuje spore nadzieje na kolejne lata i już ciężko pracuje na marsz w górę tabeli. Warto też wspomnieć o piątym miejscu wywalczonym podczas mistrzostw Polski w rugby 7!