Ruszył remont boiska Juvenii

Po zakończeniu rozgrywek na 2017 roku na boisku Juvenii Kraków rozpoczęły się prace mające na celu naprawę murawy. Zadania podjęła się firma Gargas Rośliny z Wieliczki, przed którą postawiono nie lada wyzwanie. Przygotować płytę tak, by wiosną można było na niej rozgrywać mecze Ekstraligi.

Zarząd Juvenii Kraków dotarł do firmy Gargas Rośliny dzięki zaprzyjaźnionym firmom Centrum Ogrodnicze Urbanikowie oraz Wialan Langer i Wiatr sp.j.. Porada okazała się trafna ponieważ fachowcy z Wieliczki zabrali się do pracy z ogromny zaangażowaniem i starannością. Od początku widać było, że praca z zielenią jest ich pasją i doskonale wiedzą czego trzeba, by na trudnej glebie Błoń przywrócić boisku należny blask.

W ciągu dwóch dni firma nawierciła w murawie 500 studzienek, które pochłonęły wilgoć z powierzchni. Teraz należy poczekać na opady deszczu i zobaczyć jak zachowa się płyta boiska. Od tego będą uzależnione dalsze prace. O tym, czy boisko będzie mogło być dopuszczone do gry z początkiem marca dowiemy się dopiero w połowie lutego. Włodaże klubu po rozmowach i wstępnych ustaleniach z Gargas Rośliny są jednak dobrej myśli.

Dodaj komentarz