Pierwszy z decydujących testów Juvenii

To jeden z tych meczów, które trzeba wygrać. Juvenia Kraków zmierzy się w sobotę z KS Budowlanymi Łódź, a stawką wyjazdowego pojedynku będzie miejsce rozegrania decydującego starcia. Za tydzień te dwie drużyny zagrają o utrzymanie w Ekstralidze i Smoki zrobią wszystko, by najważniejszą batalię stoczyć na własnym terenie.

Pierwsze starcie Juvenii i Budowlanych zakończyło się zwycięstwem krakowian 35:27. Beniaminek pokazał wówczas, że dzięki kilku sprowadzonym zawodnikom nie jest łatwym rywalem. Dość powiedzieć, że ma w swoich szeregach wielokrotnego reprezentanta Polski Tomasza Gasika, aktualnego drugoliniowca biało-czerwonych Pawła Poniatowskiego, czy młodego i uzdolnionego rugbisty kadr młodzieżowych Kamila Brzozowskiego.

Krakowianie w sobotnim pojedynku nie będą co prawda w pełni sił, ale zapowiadają walkę o zwycięstwo. – W składzie zabraknie Adama Grabskiego, który nadal przebywa w Belgii. Nie pojedzie z nami również Bartek Sierant, ale za to do pełni sił wrócił Artur Fursenko, a z drobną kontuzją uporał się Krzysztof Gola – wyliczał trener Konrad Jarosz.

W teorii, krakowianom wystarczyłby w tym meczu remis, podział punktów to jednak bardzo rzadka sytuacja w rugby, dlatego nikt w zespole nie nastawia się na walkę o minimum. – Chcemy wygrać. Przeanalizowaliśmy wiosenne spotkanie z Budowlanymi i wiemy, na które elementy musimy zwrócić szczególną uwagę – zarówno w grze łodzian, jak i naszej - powiedział szkoleniowiec.

Dzień po starciu seniorów, na boisku Narodowego Centrum Rugby 7 w Nowej Hucie, mecz eliminacyjny mistrzostw Polski z Orkanem Sochaczew rozegrają juniorzy Juvenii Kraków. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 13:00.

Ekstraliga:
Ks Budowlani Łódź – Juvenia Kraków
04.11.2017 Sobota 13:00

Eliminacje MPJ:
Juvenia Szkoła Gortata Kraków – Orkan Sochaczew
05.11.2017 Niedziela 13:00
Narodowe Centrum Rugby 7, ul. Karola Darwina 49, Kraków

Dodaj komentarz