Krakow Rugby Festival - 3 dni z jajem

Trzy dni spotkań ludzi, dla których rugby jest pasją i jednym z ważniejszych elementów życia. Tak można po krótce opisać tegoroczny Krakow Rugby Festival, który do stolicy Małopolski przyciągnął drużyny z Anglii, Szkocji, Francji, Holandii oraz... Wenezueli. Zmagania na wyremontowany boisku Juvenii Kraków wygrała drużyna West of Scotland przed Orquideas Negras z Wenezueli oraz gospodarzami.

Festiwal rugby pod Wawelem rozpoczął się już w piątek od spotkania wszystkich drużyn w klubie Dżumandżi. Przy muzyce granej na żywo, zawodnicy mieli okazję poznać się zanim stanęli naprzeciwko siebie na murawie. Niektórzy mieli jednak tę okazję już wcześniej. W czwartek wenezuelski zespół Orquideas Negras zmierzył się z Juvenią Kraków na boisku Uniwersytetu Jagiellońskiego po drugiej stronie Błoń. W grze bez kopów, Smoki wygrały 4:3 w przyłożeniacha po zaciętym i twardym spotkaniu. W poczynania obu drużyn wkradło się sporo chaosu, jednak żadnej ze stron nie można odmówić walki.

W sobotę, podczas rywalizacji turniejowej gra toczyła się już na innych zasadach. Drużyny liczyły po 10 graczy, a mecze rozgrywano w systemie 2x8 min. W rogu od strony Błoń stanęły namioty wojskowe, służące rugbistom za szatnie, które stworzyły namiastkę obozu, w którym każdy zespół wywiesił swoją flagę narodową. Na boisku toczyła się zacięta walka i od początku można było upatrywać faworytów w Szkotach, Wenezuelczykach, Polakach i Francuzach. Doskonale prezentowali się również Holendrzy z David's Angels. Niestety spóźnili się na zawody i otrzymali jeden walkower, a kolejnego dnia nie przystąpili do fazy finałowej z powodu pośpiechu w drodze na samolot... Szkoda bo zapowiadała się naprawdę ciekawa i wyrównana rywalizacja.

Po pierwszym dniu zmagań do półfinałów zakwalifikowała się Juvenia Kraków, Orquideas Negras, Messier oraz West of Scotland. Krakowianom przyszło zmierzyć się ze Szkotami. Po wyrównanej walce ulegli 28:38 i pozostał im mecz przeciwko Messier o miejsce na podium. Francuzów udało się pokonać 26:19, a w finale West of Scotland 24:22 odprawili pierwszy skład Orquideas Negras. Drugi skład Juvenii, w którym występowali głównie weterani, zakończył turniej na 8. miejscu

Bezpośrednio po zakończeniu zmagań sportowych rozpoczął się koncert zespołu oraz konkurencje drużynowe, które sprawdzały umiejętność współpracy i współdziałania. Oczywiście na wesoło, choć najbardziej zaangażowani i zgrani byli nagradzani specjalnymi pucharami. Swoje trofea otrzymali również zwycięzcy, a o 20:00, cały festiwal zakończyła wspólna kolacja w Sukiennicach na Rynku Głównym.

Wyniki turnieju:
1. West of Scotland
2. Orquideas Negras I
3. Juvenia Kraków
4. Messier
5. Selby I
5. Orquideas Negras II
7. Oper Othis
8. Juvenia Krakow II
9. Selby II
10. Fraserburgh
11. David's Angels

Dodaj komentarz