Juvenia w finale Mistrzostw Polski w rugby 7

Juvenia - Igloo Ruda Śląska

Długi weekend majowy był sportowo pracowity dla Juvenii Kraków. Podczas półfinałowego turnieju mistrzostw Polski w Częstochowie, Smoki zapewniły sobie awans do decydującego o tytule turnieju, który odbędzie się 12 lipca.

Krakowianie przystąpili do rywalizacji z założeniem awansu do turnieju głównego. Plan minimum został spełniony, ponieważ kwalifikację wywalczyło sześć najlepszych drużyn, a nasz zespół uplasował się na piątej pozycji, ale pozostał pewien niedosyt. - Na pierwszy mecz przeciwko Rudzie Śląskiej wyszliśmy trochę zdekoncentrowani. Wydawało nam się chyba, że mecz sam się wygra i dostaliśmy zimny prysznic, przegrywając 14:15 - mówił trener Marek Odoliński. - Gdyby nie to mogliśmy grać o trzecie miejsce, ale najważniejsze, że awansowaliśmy do finału.

W Juvenii zabrakło kilku zawodników z podstawowego składu ataku, ale Bartłomiej Sierant, Artur Fursenko, Wojciech Marcinek i Maciej Dorywalski stanowili dość mocną siłę. W młynie wspomagali ich Piotr Zemła i Krzysztof Pszyk, a z dobrej strony pokazali się także juniorzy: Kamil Bobola, Bartek Fiszer i Oskar Pieczara. - Byliśmy jedną z niewielu drużyn, która posiadała w składzie juniorów i trener kadry Krzysztof Folc uważnie im się przypatrywał. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza Oskar Pieczara, który choć jeszcze wiele musi się nauczyć jest taką moją cichą nadzieję na zajęcie pozycji skrzydłowego w pierwszej drużynie za rok lub dwa - mówił Marek Odoliński.

W kolejnych meczach Juvenia pokonała 36:0 GRC oraz Fabrykantów Pabianice 52:0. Na koniec fazy grupowej Smoki uległy Orkanowi Sochaczew 0:50. - Orkan miał w składzie ośmiu reprezentantów Polski w rugby siedmioosobowym, w tym tylko dwóch seniorów. Pozostali grają w kadrze juniorów. Mimo to, uważam że, w optymalnym składzie jesteśmy w stanie w finale powalczyć o pierwszą szóstkę, a nawet podium - komentował Marek Odoliński.

W ostatnim meczu o piąte miejsce Juvenia pokonała Legię Warszawa 36:7. Rywalizację wygrał Orkan, pokonując w finale Budowlanych Lublin 61:5.

Wyniki meczów Juvenii:
Igloo - Juvenia 15:14 (5:0)
Juvenia- GRC 36:0 (24:0)
Fabrykanci - Juvenia 0:52 (0:28)
Orkan - Juvenia 50:0 (31:0)
Juvenia - Legia 36:7 (17:0)

Klasyfikacja:
1.RC Orkan Sochaczew;
2.Budowlani Lublin;
3.KS Rugby Ruda Śląska;
4.RC Częstochowa;
5.Juvenia Kraków;
6.Legia Warszawa;
7.AZS Haka Warszawa;
8.Gentlemen's RC Łódź;
9.Rugby Białystok;
10.Fabrykanci Pabianice

Tekst: Kajetan Cyganik
Fot. Facebook Rugby Club Ruda Śląska

Dodaj komentarz