Juvenia stawia na „siódemki”

Juvenia Kraków chce zaistnieć w rozpoczynających się w niedzielę 3 września rozgrywkach mistrzostw Polski w rugby siedmioosobowym. Przygotowaniem drużyny zajął się Łukasz Kościelniak, który będzie współpracował z Maciejem Dorywalskim – środkowym Juvenii, który swoją przygodę z jajowatą piłką zaczął właśnie od odmiany olimpijskiej.

- W zeszłym roku w turniejach zaliczanych do cyklu mistrzostw Polski graliśmy sporadycznie. W tym roku chcemy się przyłożyć i powalczyć o czołowe lokaty. Mamy sporo uzdolnionych, młodych zawodników, którzy potrzebują mieć jak najwięcej styczności z przeciwnikiem w warunkach normalnej walki o zwycięstwo. Zobowiązałem się, że poprowadzę tę drużynę – powiedział Łukasz Kościelniak odpowiedzialny za formację ataku w pierwszej drużynie Smoków.

Krakowianie rozpoczęli przygotowania taktyczne dwa tygodnie przed pierwszym turniejem, który już w niedzielę odbędzie się w Poznaniu. Poza Juvenią do stolicy Wielkopolski przyjedzie 8 innych drużyn oraz oczywiście gospodarze. Obok Posnanii najmocniejsze będą zespoły Lechii Gdańsk i Tytana Gniezno. Ponieważ ekipa z Małopolski nie grała w zeszłym roku regularnie musi rozpocząć rywalizację od najniższego stopnia.

- Ze składem, który przychodził na treningi rugby 7 możemy spokojnie powalczyć o miejsca na podium. Chcę żeby jesienią drużyna trochę okrzepła, awansowała do pierwszej dywizji, a wiosną mogła już rywalizować o najwyższe cele. Myślę, że mamy potencjał, by w olimpijskim rugby powalczyć z najlepszymi w kraju – podkreślił Kościelniak.

W niedzielę, w Poznaniu zagrają następujące zespoły:
Dywizja I
Grupa A
1.Posnania Poznań
4.AZS AWFiS Gdańsk
5.Rugby Bełchatów

Grupa B
2.Lechia Gdańsk
3.Tytan Gniezno
6.Werewolves Wąbrzeźno

Dywizja II
Grupa C
7.Rugby Team Olsztyn
8.Szarża Grudziądz
9.RC Orkan Sochaczew
10.Juvenia Kraków

Dodaj komentarz