Juvenia – Pogoń: spotkanie z byłym trenerem

W meczu 14. kolejki Ekstraligi Juvenia Kraków podejmie MKS Awentę Pogoń Siedlce. Drużynę gości poprowadzi były szkoleniowiec Smoków i ojciec największego sukcesu drużyny – Andrzej Kozak. Mecz, ze względu na stan murawy obiektu na Błoniach odbędzie się w Narodowym Centrum Rugby 7 w Nowej Hucie.

W obecnym składzie Juvenii występuje już tylko kilku zawodników, którzy w biało-niebieskich barwach, pod okiem Andrzeja Kozaka zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski w 2009 roku. Wśród nich jest Jerzy Głowacki oraz bracia Marcin i Maciej Sokołowscy oraz Maciej i Jacek Bielawscy. Mimo to spotkanie z dawnym trenerem będzie znaczące. Obecny selekcjoner reprezentacji siedmioosobowej, kolejny sezon walczy z Pogonią o medal, podczas gdy Smoki walczą o utrzymanie.

Co więcej, na ławce krakowian nie zasiądzie nominalny trener. Marek Odoliński zrezygnował z prowadzenia pierwszej drużyny. W meczu przeciwko Pogoni, w zastępstwie zespół poprowadzi Piotr Sadowski – były rugbista, a obecnie szkoleniowiec drużyny żeńskiej Juvenii, która plasuje się obecnie na trzecim miejscu wśród najlepszych polskich ekip.

- Do końca sezonu będziemy mieć do czynienia z zastępstwem. Zostały nam do rozegrania trzy mecze, a zawodnicy są wystarczająco zmotywowani by walczyć o utrzymanie się w Ekstralidze. Do połowy listopada nie będziemy więc zatrudniać nowego trenera. Zarząd wkrótce podejmie decyzję o kolejnych krokach i możliwych kierunkach poszukiwań – powiedział prezes Juvenii Leszek Samel.

Smoki nie miały ostatnio szczęścia. W rundzie jesiennej czekają wciąż na pierwsze zwycięstwo. Dodatkowo podtopione boisko i odwołany mecz z Ogniwem Sopot skutkowały walkowerem i odjęciem jednego punktu w tabeli. To oznacza, że krakowianie muszą wygrać zaległy mecz z KS Budowlanymi Łódź (4 listopada), by starcie o utrzymanie w Ekstralidze z tą samą drużyną rozegrać przed własną publicznością.

- Odjęty punkt nieco skomplikował nam sytuację, ale teraz nie możemy już kalkulować. Musimy wygrać oba mecze z Budowlanymi, a z Pogonią powalczyć o defensywny punkt bonusowy – dodał Leszek Samel.

Pojedynek drużyn seniorskim poprzedzi X Turniej Krakowskiego Obwarzanka, w którym rywalizują najmłodsi w kategoriach mini żak, żak oraz młodzik. Zmagania dzieci rozpoczną się również na nowohuckim boisku od godziny 10:00.

Fot. Marek Kalisz

Niedziela 22.10.2017
10:00 X Turniej Krakowskiego Obwarzanka
14:00 Juvenia Kraków – MKS Pogoń Awenta Siedlce

Dodaj komentarz