Świetny występ rugbistek w Lubinie

Rugbistki Juvenii Kraków z doskonałej strony pokazały się podczas pierwszego w tym roku turnieju mistrzostw Polski kobiet. W Lubinie, drużyna pod wodzą Piotra Sadowskiego wygrała wszystkie swoje mecze, nie tracąc choćby jednego punktu!

Krakowianki rozegrały w Lubinie cztery mecze. Pierwszy, z zespołem Kavallieri Malta wygrały 12:0, ale to był dopiero początek świetnej passy. W drugim spotkaniu pokonały drugą drużynę Black Roses Posnania 22:0, a w trzecim również drugi skład warszawskiej sekcji kobiecej AZS AWF 41:0. Juvenia zakończyła turniej zwycięstwem nad Gietrzwałdem 59:0. Tym samym końcowy bilans punktowy wyniósł 134:0. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły Magda Korona (35) i Aleksandra Drozd (28).

Doskonały wynik oznacza, że podopieczne Piotra Sadowskiego zajęły 7. miejsce i awansowały do pierwszego koszyka. W kolejnych zawodach, rugbistki z Błoń zmierzą się więc z najlepszymi ekipami z kraju, takimi jak Biało-Zielone Ladies z Gdańska, Black Roses Posnania, czy AZS AWF Warszawa. Do niższej grupy spadły gospodynie sobotniego turnieju - Miedziowe Lubin.

Trener Piotr Sadowski, tak skomentował zawody. - Rywalki nie były bardzo wymagające, ale w tym kontekście bardzo cieszy fakt, że nie straciliśmy choćby jednego przyłożenia. Drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, o czym świadczy fakt, że punktowało dziewięć z jedenastu zawodniczek grających w Lubinie. To był dla nas ważny test i sprawdzian. Mam nadzieję, że w kolejnym turnieju uda nam się nadgryźć rywalki z najwyższej, krajowej półki.

Dodaj komentarz